Audiotech logo

Novation Dicer – test InfoMusic.eu

Kostki Novation Dicer

Adam Cyzman który miał okazję przetestować kontrolery MIDI Novation Dicer podzielił się swoimi wrażeniami na portalu Infomusic.pl. Poniżej kilka krótkich cytatów z jego testu:

„Dicer to oczywiście uniwersalne urządzenie i jak widać, wbrew pozorom z całkiem pokaźnymi możliwościami. Sprawdzi się w każdym sofcie obsługującym protokół MIDI, jednak nie ulega wątpliwości, że jest to urządzenie stworzone do DJ-ki, dlatego na tej funkcjonalności się skupiamy .Mimo że możliwości zmapowania jest sporo, Dicer stworzony został po to, żeby ułatwić korzystanie z Samplerów, punktów HOT-CUE oraz Loopów. Sprawdzi się również bardzo dobrze jako przeglądarka plików w DVS. Posiadając klasyczny DVS na który składają się 2 gramofony i mikser, do skutecznego i efektywnego działania z Dicerem z odpowiednim mapowaniem nie potrzeba już wcale używać klawiatury czy myszki od komputera.”

„Za nami sporo teorii, z której rysuję się już klarowny obraz przydatności tego urządzenia.  I w praktyce jest to naprawdęświetne uzupełnienie DJ-skiego DVSowego Setupu. Zarówno z Serato jak i z Traktorem, Dicer działa świetnie. Dostęp i działanie z HOT-CUE w końcu jest takie jak być powinno, czyli szybkie, skuteczne i blisko decków. Łapanie i kasowanie Hot-Cue dzięki podświetlanym diodom jest bardzo intuicyjne i łatwe. Z tego względu urządzenie, jeżeli jeszcze go nie posiadają z całą pewnością docenią wszyscy DVSowi Turntabaliści. Działanie na HOT-CUE daję masę zabawy, ale również cięcie i robienie loopów w locie to klasa. Zarówno w Serato jak i w Traktorze. „

„Dicer to po prostu obowiązkowy zakup dla wszystkich posiadaczy Serato Scratch korzystających z gramofonów i przy tym z hot-cue czy loopów.  Punkty Hot-Cue szczególnie w przypadku Turntabalistów, jeżeli jeszcze z nich nie korzystają to zupełnie nowe możliwości. Dla klubowych DJ loopy i rool-loopy odpalane z Dicera będą również świetnym narzędziem w kreowaniu seta. Każdy kreatywny DJ znajdzie swój sposób żeby z kostek wycisnąć jak najwięcej. Dicer do tego to produkt wykonany bardzo dobrze i oferowany w atrakcyjnej cenie. Na pewno warty polecenia każdemu posiadaczowi profesjonalnego DVSa z gramofonami.”

Dicer wypadł naprawdę bardzo dobrze! Jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Można zrobić to klikając w przycisk poniżej!

Niestety tych kontrolerów nie ma już w sprzedaży, lecz są inne na temat których więcej informacji znajdziecie poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors