Audiotech logo

Novation Dicer – recenzja Realizator.pl

Kontroler dla DJ-ów Novation Dicer - recenzja Realizator.pl

Jakub Krzywak w recenzji opublikowanej na portalu Realizator.pl podzielił się swoimi wrażeniami na temat Novation Dicer. Czym jest? Jest to zupełnie nowa propozycja skierowana dla DJ-ów, którzy na co dzień grają muzykę z nośników, jest możliwa integracja z funkcjami punktów CUE, oraz pętlami w Serato Scratch Live co stwarza DJ-owi integralne środowisko pracy. Jak Dicer wypadł w recenzji Jakuba? Sprawdźcie sami! Poniżej dwa krótkie cytaty z recenzji Jakuba: 

„Podczas przeprowadzonych testów wszystko przebiegało „jak producent przykazał”. Nie wystąpiły żadne blokady, przeskoki, czy inne niemiłe niespodzianki. Dużym plusem okazało się również ulokowanie kontrolerów na gramofonach. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba niepotrzebnie tracić uwagi na obsługę zewnętrznego kontrolera, ponieważ całość znajduje się pod ręką dj’a. Intuicyjne umieszczenie kontrolera jest szczególnie przydatne przy standardowym setupie DJ’a, który ogranicza się do dwóch decków oraz miksera. Powstaje płynna harmonia pomiędzy oldschoolowym stylem, a wsparciem ze stony elektroniki.”

„Osobiście zdecydowanie polecałbym użycie zgodnie z sztandarowym hasłem Novation jako „rozszerzenia Serato Scratch Live”. W tym przypadku omawiany produkt prezentuje się bardzo dobrze. Możemy w pełnie docenić jego pomysłowość. Na pewno przesadą byłoby mówienie o rewolucyjności, jednakże ujmowanie Dicera jako ciekawej rozbudowy systemu Serato wydaje się być w pełni uprawnione. Kontrolera możemy używać zarówno w przypadku kiedy korzystamy z płyt z kodem cyfrowym, jak również kiedy operujemy zestawem CDJ-a. W pierwszym przypadku montujemy kontroler w otworze na adapter 7” znajdującym się na wybranych typach gramofonów. W drugim zaś ustawiamy, lub też przyklejamy (za pomocą DJ putty – czyli czegoś przypominającego modelinę) do odtwarzacza CD.”

Według nas Novation Dicer, w teście wypada trochę ni jako, wydaje się być fajnym dodatkiem dla DJ-ów jednak, nie ma większej ilości zastosowań.

Tych kontrolerów nie ma już w sprzedaży. Polecamy zapoznać się z innymi produktami firmy Novation, na temat których więcej informacji znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors