KRK Rokit RP10-3 – test Infomusic.pl

Marcin Warnke na łamach portalu Infomusic.pl podzielił się wrażeniami na temat monitorów odsłuchowych KRK RP10-3. To konstrukcja trójdrożna, która przeznaczona jest dla bardziej doświadczonych realizatorów. Jak wypadły w praktyce? Niżej trzy krótkie cytaty z testu Marcina:
 
„Za te pieniądze nie ma monitorów na rynku o tak wysokiej jakości. Jeśli zastanawiacie się nad dodatkiem pary monitorów większego formatu do Waszego studia, czy też po prostu poszukujecie nagłośnienia świetnie brzmiącego w średnim polu te monitory są dla Was. Wykonane przez nasze studio testy utwierdziły nas w przekonaniu, że panująca w profesjonalnym środowisku muzycznym od wielu lat opinia nt. KRK w dalszym ciągu jest aktualna: „Doskonałe rezultaty za bardzo rozsądne pieniądze”!  „
 
„Przed ostatecznym wyborem monitorów oczywiście gorąco polecam wycieczkę do sklepu muzycznego, bowiem jest szeroki wybór w serii Rokit od 5 – 6 – 8 aż do testowanych 10 calowych głośników. Pamiętajcie, że wyznacznikiem dobrego odsłuchu jest m.in. właściwa kubatura pomieszczenia. RP10-3 sugerowałbym dla studiów średnich i większych o odpowiedniej akustyce.  Pamietajmy, że jest to monitor średniego pola dla realizatora o nieco większym doświadczeniu.”
 
„Inżynierowie KRK niewątpliwie poradzili sobie z wyzwaniem, jakim jest dobry monitor średniego pola w bardzo atrakcyjnej cenie. Nie mniej nie podlega wątpliwości że monitorów tych trzeba się nauczyć, osłuchać, a następnie przechodzić do miksu oraz innych działań, gdyż łatwo wpaść w pułapkę doskonałego brzmienia jakie wydobywa się z RP 10-3.”
Chyba trudno o lepszą rekomendację! Jednak zawsze warto zapoznać się z pełnym testem i przekonać się skąd te wnioski 🙂

Wypróbowałem monitory także do miksu własnej muzyki, oczywiście tak, jak wyżej rezultaty były więcej niż zadowalające. Uważam, że monitory KRK ROKIT RP10-3 są bardzo użyteczne w ocenianiu każdego z elementu miksu.er mattis, pulvinar dapibus leo.

Tych monitorów (trzeciej generacji) nie ma już w sprzedaży, jednak jest dostępna ich nowsza generacja, o której więcej informacji znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Arturia MiniFuse 4 z perspektywy sound designera – test InfoMusic

Waldorf M – Nie wierzyłem że zrobią coś takiego! test 0dB.pl

Heritage Audio Herchild 670 Esencja lampowego brzmienia – test 0dB.pl

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors