Audiotech logo

KRK ROKIT 5 G5 – test portalu Estrada i Studio

KRK Systems ROKIT 5 G5 to najbardziej zaawansowane monitory studyjne w swojej klasie. Niezależnie od tego, czy pracujesz nad hitem zdobywającym pierwsze miejsca na listach przebojów, ścieżką dźwiękową do filmu czy osobistym projektem, zapewniają one narzędzia potrzebne do uchwycenia każdego niuansu brzmieniowego z zadziwiającą przejrzystością. Będąc częścią piątej generacji monitorów studyjnych KRK ROKIT, wraz z ROKIT 7 G5 i ROKIT 8 G5, ich wbudowana technologia DSP zapewnia trzy różne tryby brzmienia. Tryb MIX z płaską charakterystyką częstotliwościową i fazową – jest najlepszy do miksowania, masteringu i krytycznego słuchania. Tryb CREATE to bardziej inspirujący tryb, który sprawdzi się podczas tworzenia, produkcji i swobodnego słuchania. Tryb FOCUS z kolei to brzmienie skupione na środkowej części pasma, przeznaczone do krytycznej analizy pasma średniotonowego, gdzie wokale i większość instrumentów mają najwięcej energii.

Paweł Bartnik przetestował najmniejszy model z serii ROKIT Piątej Generacji, czyli KRK ROKIT 5 G5 i podzielił się swoimi wrażeniami na łamach portalu Estrada i Studio. Poniżej mały cytat, który obrazuje wrażenia Pawła, jednak warto zapoznać się z całym testem, a także z konkretnymi kartami produktowymi bądź dedykowaną stroną internetową poświęconą całej serii, którą możecie znaleźć TUTAJ.

KRK Rokit 5, choć najmniejsze z żółto-czarnej familii, będą dla wielu optymalnym rozwiązaniem. Nie tylko dla tych, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił jako producenci czy realizatorzy, ale też dla twórców zaawansowanych, którzy potrzebują odsłuchów do domowej pracowni albo do pracy w trasie oraz dla tych, którzy potrzebują odsłuchu wspomagającego wobec większych systemów w studiu. Jestem pewien, że znajdzie się też rzesza osób, którzy wybiorą KRK ROKIT 5 jako swój sprzęt do słuchania muzyki na co dzień. W kontekście nierzadko przeskalowanych cen Hi-Fi omawiane monitory oferują dobre, zbalansowane brzmienie napędzane nowoczesnymi wzmacniaczami.

W przypadku KRK ROKIT 5 wszystko jest na plus – jakość wykonania, właściwości soniczne, możliwości konfiguracji. A co do ceny… Dostać tak dopracowane, użyteczne narzędzie za takie pieniądze to najzwyczajniej świetny interes”.

Kliknij w poniższe karty produktowe i dowiedz się więcej na temat monitorów odsłuchowych KRK ROKIT G5 (Piątej Generacji)

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors