Audiotech logo

KRK Rokit 10-3 G4 – test InfoMusic.pl

Monitor KRK Rokit 10-3 G4

Rafał Drewniany na łamach portalu Infomusic.pl podzielił się wrażeniami na temat testowanych przez niego monitorów studyjnych KRK Rokit RP10-3 G4. Firma KRK system obecna jest na rynku monitorów studyjnych ponad 30 lat. Jej produkty są obecne w wielu studiach nagrań, począwszy od niewielkich studiów domowych, kończąc na dużych kompleksach studyjnych. Poniżej trzy krótkie cytaty z testu Rafała:

„To, co zaskoczyło mnie najbardziej to fakt, że po pierwszym uruchomieniu monitorów i odtworzeniu muzyki wszystko brzmiało świetnie bez zmiany jakichkolwiek ustawień na tylnym panelu. Niskie częstotliwości były bardzo wyraźne, ale dynamiczne i zupełnie nieprzesadzone (a tego się spodziewałem po doświadczeniach z poprzednią serią G3) zarówno dół pasma jakiś średnica nie powodowały wrażenia, że brzmienie jest nieczytelne. Równocześnie góra pasma jest bardzo przejrzysta ze sporą ilością powietrza, ale zupełnie bez agresywności i nieprzyjemnej ostrości.”

„Brzmienie tych monitorów w całym paśmie jest bardzo jednolite i spójne. Myślę, że jest to sprawa wykorzystania kevlaru we wszystkich głośnikach. Również stereofonia tych monitorów jest na bardzo wysokim poziomie, pozwala bardzo precyzyjnie i wygodnie umiejscowić poszczególne instrumenty w przestrzeni.”

„I wreszcie co również jest dla mnie istotne, brzmienie tych monitorów nie męczy. Można na nich pracować bardzo długo bez zmęczenia uszu. Tuż po pierwszym uruchomieniu słuchałem ulubionych płyt przez kilka godzin i po tym czasie miałem równie dużą przyjemność ze słuchania jak na początku. Momentami odnosiłem wrażenie, że słuchanie muzyki na tych zestawach sprawia mi równie dużo przyjemności jak na dobrej klasy słuchawkach.”

Chyba trudno o lepszą rekomendację! Jednak zawsze warto zapoznać się z pełnym testem i przekonać się skąd te wnioski. Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat monitorów KRK Rokit RP10-3 G4 znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors