Audiotech logo

Heritage Audio TT-73 – test Realizator.pl

Jednokanałowy analogowy przedwzmacniacz Heritage Audio TT-73

Jakub Krzywak w teście opublikowanym na portalu Realizator.pl podzielił się swoimi wrażeniami, na temat testowanego przez niego  jednokanałowego analogowego przedwzmacniacza Heritage TT-73.  Brzmienie TT-73 nawiązuje do klasyki jakości, modelu 1073 z dodatkową opcją di box, z którego sygnał można jednocześnie wysłać do innego źródła za pomocą wyjścia thrufa wyposażonego w przełącznik Ground Lift. TT-73 został zaprojektowany z myślą o użytkowaniu w studio, na sesjach plenerowych oraz w pracy live. Poniżej kilka krótkich cytatów z testu Jakuba:

„Preamp przeszedł gruntowny test. Na pierwszy ogień został zaprzęgnięty do pracy live. Wywiązał się z powierzonego mu zadania pierwszorzędnie. Wraz z moim kolegą realizatorem odsłuchów scenicznych, postanowiliśmy podać na niego sygnał z mikrofonu wokalistki zespołu Sorry Boys. Ku naszemu zdziwieniu głos Izy natychmiast osiadł w miksie. Ewentualne problemy z barwą czy dynamiką nie miały miejsca. Oczywiście korekcja i kompresja zostały zastosowane. W normalnych warunkach koncertowych trudno od tego uciec. Zwłaszcza od kreatywnej kontroli dynamiki, ale nie zmienia to faktu, że to co usłyszeliśmy z systemu PA i monitorowego pozytywnie nas zaskoczyło. Głos wokalistki okazał się bliski, czytelny i pełen harmonicznych. Mocne wysterowanie preampu nie zaszkodziło sygnałowi. Świadczy to o olbrzymim zapasie dynamicznym. Trzeba się naprawdę postarać by zaszkodzić wzmacnianemu sygnałowi.”

„W studiu przedwzmacniacz pokazał swoje możliwości. Oryginalne preampy Neve słynęły zawsze z mocnego i bliskiego dźwięku. Grające pełnym pasmem, ale z charakterem. Z charakterem czyli wyrazistym pasmem środkowym, czytelnym, konkretnym dołem pasma, ale bez zbytniego zamulenia tego zakresu. Jednym słowem szybki i „na twarz”. Taki też jest Heritage TT-73. Odciska piętno na sygnale audio. Nie jest to transparentny preamp, czy grający słodkim i spokojnym dźwiękiem. Jest pełen wigoru, a przy tym nie pozbawiony masy detali. Delikatnie „odkręcony” gra ciepło i pełnym pasmem, zaś wysterowany „pod dach” robi się zadziorny czy wręcz agresywny. Na granicy przesteru jest cały czas bardzo dynamiczny i pełen detali.”

„Heritage Audio TT-73 to produkt, który kontynuuje jakość i brzmienie legendy znanej i cenionej od ponad pięciu dekad. To nie tylko preamp czy urządzenie studyjne, ale w pewnym sensie instrument muzyczny czy niemal kolejny członek zespołu, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesną muzykę rockową czy pop. Idealna propozycja dla każdego ceniącego sobie najwyższą jakość dźwięku, ale też i wykonania.”

„Jakieś wady? Trudno się doszukać. Trochę denerwują pojawiające się czasem drobne trzaski przy zmianie wzmocnienia. Cena za pojedynczy tor audio przyprawia o ból głowy.., ale musimy pamiętać że to preamp z najwyższej półki, a za takie produkty przyzwyczailiśmy się już płacić spore sumy.”

Bardzo dokładna, profesjonalna oraz rzetelna recenzja Jakuba, jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat Heritage TT-73 znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors