Audiotech logo

Focusrite Vocaster One Studio – test czasopismo Muzyk

Zestaw plug and play do podcastów czyli Focusrite Vocaster One Stuido

Grzegorz Bartczak z czasopisma Muzyk opublikował test Focusrite Vocaster One Studio. Jak uzyskać niezbędną konfigurację studia, której potrzebuje Twój podcast? Odpowiedź nigdy nie była bardziej oczywista. Uzyskaj dźwięk studyjny dzięki dołączonemu mikrofonowi profesjonalnej jakości. Dzięki zamkniętym słuchawkom studyjnym usłyszysz swój program w najdrobniejszych szczegółach. Ustaw poziomy, wzmocnij dźwięk jednym kliknięciem i w kilka sekund wyróżnij się dzięki Focusrite Vocaster One Studio. Poniżej kilka krótkich cyatatów z testu Grzegorza:

„Mimo wielkiego doświadczenia w projektowaniu i produkcji interfejsów audio skierowanych do muzyków czy też szerzej osób zajmujących się nagrywaniem muzyki, stworzenie linii produktów przeznaczonych dla nieco innego odbiorcy o specyficznych wymaganiach związanych ze sposobem ich wykorzystywania, było zapewne dla firmy Focusrite wyzwaniem – nawet jeśli tylko małym. O tym że projekt został dogłębnie przemyślany i dopasowany do potrzeb potencjalnych użytkowników świadczy wiele czynników – od koncepcji i wyglądu zewnętrznego po elementy kontroli i dedykowane oprogramowanie. Co więcej, firma nie ograniczyła się do opracowania samych interfejsów, ale poszła szerzej przygotowując zestawy pozwalające przystąpić od razu do działania. Jednym z nich jest właśnie testowany Vocaster One Studio pomyślany jako pakiet dla podcasterów działających solo. Oczywiście najważniejszym jego elementem jest interfejs audio Vocaster One, który w połączeniu z aplikacją Vocaster Hub pełni rolę „serca” naszego setupu, ale także pozostałe elementy wchodzące w jego skład – mikrofon Vocaster DM1 i słuchawki Vocaster HP60v bardzo dobrze wywiązują z powierzonych im zadań. Także program Hindenburg LITE dodawany do interfejsu charakteryzuje się przejrzystym interfejsem graficznym dzięki czemu nie „odstraszy” mniej doświadczonych użytkowników.”

„Vocaster One łączy w sobie niebanalne wzornictwo z prostotą i wygodą obsługi. Ciekawy design przyciąga oko, a znajdujące się na panelu pokrętła i dotykowe przyciski sprawiają że korzystanie z tego interfejsu jest łatwe i przyjemne. Kolejnym dowodem na przemyślaną koncepcję opracowaną z uwzględnieniem specyfiki nagrywania podcastów oraz potrzeb i przyzwyczajeń potencjalnych użytkowników są zarówno dostępne złącza i wewnętrzny routing sygnałów jak również dodatkowe funkcje, a także aplikacja Vocaster Hub z wygodnym mikserem.”

„Chociaż interfejsy Vocaster powstały głównie z myślą o osobach nagrywających podcasty, to z oferowanych przez nie funkcji oraz możliwości łączenia różnych źródeł dźwięku skorzystać mogą także inni twórcy treści internetowych (np. vlogerzy) czy osoby szukające łatwego w obsłudze rozwiązania, które można wykorzystać do prezentacji online, telekonferencji czy innych działań w Sieci.”

„Vocaster One Studio jak i cała seria, którą pakiet ten reprezentuje, to bardzo dobry przykład zrozumienia potrzeb użytkowników i zaoferowania im odpowiedniego zestawu narzędzi pozwalających wygodnie i bezstresowo pracować. Przyjazny wygląd, ergonomia, jakość dźwięku, łatwość obsługi i spore możliwości, których na pierwszy rzut oka nie widać, sprawiają że seria Vocaster ma sporą szansę zagościć w domach wielu osób, nie tylko podcasterów…”

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat całej serii Focusrite Vocaster znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors