Audiotech logo

Focusrite Scarlett Solo Studio 4th Gen i Focusrite Scarlett 2i2 4th Gen – test Muzyk

Focusrite Scarlett Solo Studio 4th Gen i Focusrite Scarlett 2i2 4th Gen

Grzegorz Bartczak w teście opublikowanym na portalu Muzyk podzielił się swoimi wrażeniami na temat Focusrite Scarlett Solo Studio 4th Gen i Focusrite Scarlett 2i2 4th Gen. Focusrite Scarlett Solo Studio 4th Gen to wszystko, czego potrzebujesz, aby nagrać swój pierwszy przebój. Podłącz studyjny mikrofon pojemnościowy CM25 MkIII do szczegółowego, niskoszumowego przedwzmacniacza mikrofonowego Scarlett Solo, a od razu zabrzmi świetnie. Podłącz gitarę do wejścia instrumentalnego Hi-Z, a poczujesz jakbyś grał na wzmacniaczu. Następnie posłuchaj oszałamiająco czystego dźwięku dzięki słuchawkom SH-450. Focusrite Scarlett 2i2 4th Gen został zremasterowany z myślą o artystach. Dwa z najbardziej szczegółowych przedwzmacniaczy mikrofonowych Focusrite o ultra niskim poziomie szumów. Wejścia liniowe Hi-Z i super-wysokiej jakości dla gitar, klawiszy i syntezatorów. Najwyższej klasy konwertery z ogromnym zakresem dynamiki 120 dB, który odpowiada temu, co można znaleźć w profesjonalnym studiu. Poniżej krótki cytat z testu Grzegorza:

„Zgodnie z nazwą, model Solo skierowany jest głównie do osób, które będą nagrywały tylko siebie, dając jednak możliwość jednoczesnego podpięcia mikrofonu i np. gitary. Scarlett 2i2 daje w tej kwestii większe możliwości, gdyż pozwala nagrywać np. dwie śpiewające lub rozmawiające osoby, choć oczywiście układ wokal + gitara również jest możliwy. Możemy także podpiąć do niego dwa instrumenty monofoniczne lub jeden stereo. Dzięki temu, że każdy z kanałów wejściowych jest w tym modelu przystosowany do obsługi sygnału z mikrofonu (dynamicznego lub pojemnościowego) albo sygnału o poziomie liniowym lub instrumentalnym, przed użytkownikami otwierają się większe możliwości. Scarlett Solo jest wyjątkowo kompaktowy, ale także model 2i2 jest nadal mobilnym rozwiązaniem, którego w połączeniu z laptopem możemy używać nie tylko w domowym zaciszu ale także „na wyjeździe”. Ciekawą i praktyczną propozycją – szczególnie dla osób chcących rozpocząć przygodę z nagrywaniem dźwięku – są pakiety Studio, które poza interfejsem obejmują także mikrofon pojemnościowy i słuchawki.”

„Testowane interfejsy dowodzą, że nawet sprawdzoną konstrukcję można ulepszyć jeszcze bardziej, i to tak, aby wprowadzone zmiany były wartością dodaną. Niedużych interfejsów audio w układzie 2 IN/2 OUT jest na rynku naprawdę dużo, ale odświeżone modele Solo oraz 2i2 reprezentujące nową generację serii Scarlett wkraczają do tego grona dumnie i pewnie. Za sprawą oferowanych parametrów, jakości dźwięku i dostępnych funkcji ułatwiających pracę nie tylko początkującym użytkownikom, stanowią one bowiem mocną propozycję. Jeśli szukamy właśnie takiego niewielkiego interfejsu, a zależy nam na dobrych parametrach, solidnej konstrukcji, stabilnej pracy i łatwej obsłudze, to oba testowane modele (a szczególnie większy z nich) z pewnością są urządzeniami, które warto w tych rozważaniach wziąć pod uwagę.”

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat Focusrite Scarlett Solo Studio 4th Gen i Focusrite Scarlett 2i2 4th Gen znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors