Audiotech logo

Focusrite Scarlett 6i6 – test E-Muzyk.eu

Interfejs audio Focusrite Scarlett 6i6 - test E-Muzyk.eu

Dawid Kujawa na łamach portalu E-Muzyk.eu podzielił się wrażeniami na temat testowanych przez niego interfejsu audio Focusrite Scarlett 6i6. Misją Focusrite od samego początku było produkowanie przystępnego sprzętu audio klasy premium, który jest prosty w obsłudze i świetnie brzmi. Poniżej trzy krótki cytaty z testu Dawida:

„Interfejs brzmi naprawdę dobrze, ponieważ są to przedwzmacniacze Scarlett, które już same w sobie są symbolem jakości. Interfejs pracuje w jakości 192 kHz jeżeli chodzi o częstotliwość próbkowana, tak więc nawet najbardziej wymagający powinni być tutaj spokojnie usatysfakcjonowani. Brzmienie jest klarowne, praktycznie bez szumów, a interfejs repredukuje sygnał bardzo liniowo. Dodatkowo druga generacja interfejsów Scarlett nie tylko spowodowała zmiany w wyglądzie zewnętrznym, ale także popracowano nad zwiększeniem dynamiki i jeszcze niższą latencją. Muszę przyznać, że jest bardzo dobrze, zwłaszcza za te pieniądze. W Ableton Live przy ustawieniu bufora na 32 sample pokazuje latencję na wejściach na poziomie 4,04 ms, natomiast latencja wyjściowa to 3,52 ms.”

„Wszystko jest bardzo czytelne i intuicyjne w obsłudze. Nie ma tutaj większej filozofii. Możemy kontrolować poziom wejściowy jak i wyjściowy z poziomu oprogramowania. Tak samo aktywować bądź dezaktywować tłumiki na wejściach, czy przełączać w tryb instrumentalny. Dodatkowo możemy też zmieniać częstotliwość próbkowania, a także wskazywać źródło zegara – wewnętrzne albo pobrane z S/PDIF. Producent także przygotował presety, z których możemy skorzystać uruchamiając soft. Dzięki temu mamy momentalnie skonfigurowany routing pod konkretne wymagania. Może to być ustawienie na tylko i wyłącznie odsłuch z komputera, czy routowanie z analogowych wejść bezpośrednio na wyjścia, pobieranie tylko sygnału cyfrowego z S/PDIF itd. itp. Bardzo fajna sprawa, że o tym pomyśleli. Oczywiście wszystko również możemy dowolnie dostosowywać „ręcznie”.”

„Reasumując jest to naprawdę świetny interfejs do domowego, czy projektowego studia. Sprawdzi się także w przypadku mobilnego muzyka, ponieważ 6i6 nadal wpasowuje się w kanon „kompaktowego” interfejsu i do tego oferuje nieco więcej niż jego mniejsi bracia, co może się okazać bardzo przydatne. Prezentuje elegancką dynamiką, klarowne, liniowe brzmienie, a do tego z tym interfejsem można zapomnieć co to latencja. Użytkownicy thunderboltów co prawda mogą skorzystać z oferty interfejsów Clarett, ale to już inna półka cenowa. Do tego w zestawie otrzymujecie pakiet softu, wtyczki i sample, przez co momentalnie możecie zacząć produkcję. Tradycyjne Scarletty pod USB II generacji naprawdę robią robotę. Ja jestem fanem i 6i6 mnie po prostu w tym utwierdza. Polecam z całego serduszka.” 

Jak interfejs wypadł w teście Dawida? Według nas mogło być lepiej, ale wstydu nie ma. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem! Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

 

Tych interfejsów niestety nie ma już w sprzedaży, jednak są dostępne nowe interfejsy Focusrite, o których więcej informacji znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors