Audiotech logo

Focusrite Scarlett 2i2 3rd Gen – recenzja Estrada Studio

Interfejs audio Focusrite Scarlett 2i2 3rd Gen

Jarosław Stubiński w recenzji opublikowanej na portalu Estrada i Studio podzielił się swoimi wrażeniami, na temat interfejsów audio Focusrite-Scarlett 2i2 3rd Gen. Focusrite Scarlett 2i2 3rd Gen jest to jeden z najlepiej sprzedających się interfejsów audio na świecie. Jego kompaktowa i przemyślana forma oraz łatwość obsługi powoduje, że jest najczęstszym wyborem dla artystów niezależnie od gatunku muzycznego. Jak wypadły w teście Jarka? Poniżej kilka krótkich cytatów: 

„Jest przynajmniej kilka dobrych powodów, dla których Scarlett stały się najpopularniejszymi interfejsami audio dla domowych i projektowych studiów nagrań. Z całą pewnością marka robi swoje, a Focusrite to synonim najwyższej studyjnej jakości. Uzupełnieniem tego wizerunku jest wzornictwo i sama konstrukcja urządzeń – całkowicie metalowa, z efektownym kolorystycznie korpusem, przyjaznym rozmieszczeniem manipulatorów i ogólną, typowo brytyjską elegancją. Wysoka jakość torów sygnałowych to kolejny istotny element. Druga i trzecia generacja Scarlett mają przedwzmacniacze, które swoimi parametrami i brzmieniem mogą zawstydzić znacznie droższej produkty. Do tego dochodzą bardzo dobre kodeki, a także zasilanie prostszych interfejsów przez USB, co zwiększa wygodę ich użytkowania.”

„Na szczególną uwagę zasługuje pakiet dołączonego oprogramowania. Uproszczone, choć w pełni funkcjonalne wersje programów Ableton Live 10 oraz Pro Tools First to bardzo ciekawa oferta dla osób, które dopiero zaczynają.”

„I wreszcie cena, która chyba najbardziej przyczyniła się do popularności tych urządzeń. W segmencie najtańszych interfejsów audio po prostu nie było lepszej oferty. Model 2i2 2nd Gen w rankingach sprzedaży sklepów internetowych na całym świecie plasuje się na pierwszym miejscu, a głosy oddane portfelem mają największą wagę. Swoją drogą, w pierwszej dziesiątce są jeszcze trzy inne Scarletty, zatem można przyjąć, że Focusrite zdominował sprzedaż w tej grupie urządzeń. Nawet jeśli do takich rankingów podejdziemy z ograniczonym zaufaniem, mając z tyłu głowy ich typowo komercyjny charakter. Mająca miejsce kilka lat temu zmiana generacji Scarlett z pierwszej na drugą była istotnym krokiem do przodu. Interfejsy z dobrych stały się bardzo dobre, zyskały lepsze przedwzmacniacze, przetworniki i większą funkcjonalność.”

Będzie ciężko o lepszą rekomendację! Jednak zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem recenzji!

Więcej informacji na temat interfejsów audio Focusrite Scarlett 2i2 3rd Gen znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors