Audiotech logo

Focusrite Scarlett 18i20 – test InfoMusic.pl

Interfejs audio Focusrite Scarlett 18i20

Przemysław Głowacki na łamach portalu Infomusic.pl podzielił się wrażeniami na temat testowanego przez niego interfejsu audio Focusrite Scarlett 18i20. Interfejs audio Scarlett 18i20 to urządzenie, które z pewnością stanie się sercem Twojego studia! Poniżej kilka cytatów z testu Przemka:

„Scarlett 18i20 to stosunkowo młoda pozycja w ofercie tego giganta sprzętu studyjnego. Standard łączenia urządzenia z komputerem przez firewire powoli ustępuje miejsca USB. Nie jest to nowość, jednak w tej jakości, ilości dostępnych kanałów, przedwzmacniaczy – jest to duży krok naprzód w dziedzinie home recordingu. Jako perkusista kieruje swój test do perkusistów odpowiadając na ich pytania, w jaki sposób nagrać profesjonalnie brzmiące demo nie wydając fortuny na studio. Oczywiście Scarlett nie zrobi tego za nas samych, ale może okazać się wielce pomocny.”

„Rzeczony model 18i20 posiada 18 wejść oraz 20 wyjść, w tym 8 wejść combo XLR / jack – w telegraficznym skrócie w zakupionej postaci pozwala nam na zarejestrowanie równolegle ośmiu niezależnych śladów w czasie rzeczywistym, co daje nam przyzwoite możliwości jeśli chodzi o rejestracje zestawu perkusyjnego standardowej wielkości (stopa, werbel, trzy tomy, dwa overheady + dodatkowy wlot na dół werbla / hihat / subkick / ambient / cokolwiek).”

„Nie wiem czego spodziewa się początkujący realizator perkusyjny, trzeba mieć to na uwadze jednak, że po podłączeniu i zarejestrowaniu śladów i ich odsłuchaniu nie uzyskujemy z miejsca brzmienia z Blood Sugar Sex Magic czy jedynki RATM, dlatego materiał należy oceniać jako wyjściowy oraz jako podstawę do dalszej obróbki i w tym kontekście należy to rozpatrywać. Im więcej różnych zestawów, perkusistów będziecie nagrywać, tym Wasza świadomość jakości brzmienia śladów wyjściowych będzie większa. Swoją drogą – interfejs brzmi zawodowo, przedwzmacniacze dają czytelne, naturalne, bezszumne i bogate w detale brzmienie.”

„Na jakość zarejestrowanych śladów wpływa tak wiele czynników, że z samych wytycznych można by było napisać książkę, jednak to odkrywanie tajemnic domowego nagrywania, nabierania świadomości, umiejętności realizatorskich metodami prób i błędów to największa frajda. Pamiętajcie również, że dobre efekty wiążą się z konsekwencją, uporem i ciężką pracą, dlatego nawet Scarlett 18i20 nie zrobi za was wszystkiego, ale sam w sobie jest doskonałym narzędziem wprowadzającym w temat.”

Chyba trudno o lepszą rekomendację! Jednak zawsze warto zapoznać się z pełnym testem, i przekonać się skąd te wnioski. Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Niestety tych interfejsów nie ma już w sprzedaży, jednak jest dostępna ich nowa generacja na temat której więcej informacji znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors