Audiotech logo

Focusrite RedNet X2P – test Realizator.pl

Interfejs Focusrite RedNet X2P

Grzegorz Falkowski w recenzji opublikowanej na portalu Realizator.pl podzielił się swoimi wrażeniami na temat interfejsu Focusrite RedNet X2P. Jest to kompaktowy, przenośny i wytrzymały interfejs audio 2×2 Dante™ wyposażony w dwa wejścia mikrofonowe Red Evolution, stereofoniczne wyjście liniowe i stereofoniczny wzmacniacz słuchawkowy. Poniżej kilka krótkich cyatatów z testu Grzegorza:

„Wrażenia dźwiękowe nie odbiegają jakością od wszyskich innych interfejsów audio Focusrite. Przedwzmacniacze mikrofonowe reprezentują trend firmy odnośnie dzisiejszego środowiska nagraniowego dając przejrzyste brzmienie, pozbawione zniekształceń z dynamiką na poziomie 120 dB. Szczególnie ciekawa jest funkcja AIR czyli mikrofonowa interakcja stworzona w celu uniknięcia zakłóceń i wysokiej liniowości transformatora zastosowana w projekcie legendarnego przedwzmacniacza ISA. Odpowiedź częstotliwościowa tworzona przez rezonans transformatora powoduje dodanie powietrza do wyższych częstotliwości dźwięku. Z pewnością przyda się ona w typowym studiu kreującym brzmienia i nagrania ponieważ dobrze pasuje do praktycznie każdego źródła dźwięku.”

„Sygnał wychodzący z interfejsu RedNet X2P jest czysty, szeroki i przestrzenny, bardzo plastyczny do dalszej obróbki. Jakość przetworników AD/DA nie odbiega od innych znajdujących się na najwyższej półce sprzętu nagraniowego… Przedwzmacniaczy: RME Micstasy, Universal Audio Apollo, Focusrite RedNet4, Focusrite Red4Pre. Na pochwałę zasługuje też brzmienie wyjścia słuchawkowego. Moc wyjściowa nawet na 600 ohm jest bardzo dobra. Wszystko to stawia ten interfejs bardzo wysoko w rankingu.”

„Focusrite RedNetX2P to urządzenie o bardzo szerokim zastosowaniu w wielu najróżniejszych sytuacjach. Począwszy od zwykłego przedwzmacniacza mikrofonowo-liniowego poprzez urządzenie odsłuchowe, a skończywszy na jednym i drugim łącznie. Interfejs jest wyjątkowo łatwy w użyciu. Myślę, że często będzie wykorzystywany przeze mnie w transmisjach radiowych i telewizyjnych z Opery i Filharmonii Podlaskiej. Bardzo małe gabaryty i możliwość podłączenia i zasilenia tylko skrętką pozwala wykorzystać je jako odsłuch dla dyrygenta albo reżysera spektaklu, a także przy różnego rodzaju wydarzeniach zewnętrznych. Myślę, że jeżeli ktoś chce dodać do swojej sieci Dante interfejs I/O 2×2 to jest to najwłaściwsze rozwiązanie.”

Według nas Focusrite RedNet X2P, w teście wypada naprawdę bardzo dobrze wydaje się być jednym z lepszych interfejsów od firmy Focusrite. Jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z całym testem, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat interfejsu Focusrite RedNet X2P znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors