Audiotech logo

Focusrite RedNet D16 AES – test LiveSound

Interfejs Focusrite RedNet D16 AES

Piotr Sadłoń w recenzji opublikowanej na portalu LiveSound podzielił się swoimi wrażeniami z testu interfejsu Focusrite RedNet D16 AES. Jak Focusrite wypadł w teście Piotra? Czy jest tak dobry jak sugeruje producent? Poniżej dwa krótkie cytaty z testu Piotra:

„RedNet D16 AES to kolejny członek zacnej rodziny równie zacnego producenta – firmy Focusrite. Co prawda ma już ona w swoich szeregach urządzenie, które pozwala na podłączenie do sieci urządzeń pracujących z sygnałami w formacie AES3 – mowa o RedNet3 – jednak po pierwsze „trójka” jest urządzeniem wieloformatowym (są tam jeszcze wejścia ADAT i S/PDIF), a poza tym – co najważniejsze – RedNet3 oferuje jedynie wejścia. D16 AES jest generalnie bardziej specjalistycznym urządzeniem, nastawionym głównie na pracę z sygnałem AES3 (aczkolwiek dzięki złączom RCA istnieje również możliwość podłączenia doń urządzenia komercyjnego, jak np. odtwarzacza CD czy rejestratora cyfrowego), no a przede wszystkim komunikacja między siecią RedNet a „światem zewnętrznym” może odbywać się dwukierunkowo, bowiem D16 AES ma nie tylko 16 wejść, ale i tyle samo wyjść. Dzięki temu pozwala na dowolne przesyłanie sygnałów między urządzeniami cyfrowymi, np. konsoletami, procesorami czy wzmacniaczami (bądź aktywnymi zestawami głośnikowymi wyposażonymi, w wejścia cyfrowe AES).”

„RedNet D16 AES oferuje wszystkie cechy, którymi oczarowali swoich użytkowników starsi jego bracia, tj. wysoką, studyjną wręcz jakość dźwięku i nieskomplikowaną obsługę – tak jeśli chodzi o konfigurację sieci (która w zasadzie dokonuje się samoczynnie), jak i przygotowanie i skonfigurowanie procesora do pracy (dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu RedNet Control). Niewielkie rozmiary i estetyczny wygląd to kolejne, może mniej ważne, ale jednak również istotne powody, dla którego warto zainteresować się „nowym” RedNet-em.”

Wypada chyba całkiem pozytywnie hmm? Czy jest tak dobry jak mówi producent – zdecydowanie! Niemniej jednak warto zapoznać się z całym testem. Zrobić to możecie klikając przycisk poniżej!

Tego interfejsu (RedNet D16 AES) nie ma już w sprzedaży, jednak jest dostępna jego nowsza wersja, o której więcej informacji znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors