Audiotech logo

Focusrite Red 8Pre – test Realizator.pl

Interfejs Focusrite Red 8Pre

Grzegorz Falkowski w recenzji opublikowanej na portalu Realizator.pl podzielił się swoimi wrażeniami na temat interfejsu audio Focusrite Red 8Pre.  Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych profesjonalnych interfejsów audio, jakie można znaleźć. W przeciwieństwie do wielu interfejsów, zarówno łączność mini-DigiLink jak i Thunderbolt 2 jest w standardzie, więc nie ma potrzeby kupowania dodatkowej karty opcjonalnej. Poniżej tzry cytaty z testu Grzegorza: 

„Urządzenie jest niewielkich rozmiarów jak na interfejs o tak dużych możliwościach integracji systemów audio począwszy od analogowych poprzez cyfrowe, optyczne do cyfrowych Ethernet. Panel przedni jest niewielkim rozmiarów, ale maksymalnie wypełniony wyświetlaczami, gniazdami, przyciskami i manipulatorami. Równie szczelnie zapełniony jest też panel tylny.”

„Opisując wrażenia dźwiękowe należy raczej skupić się na jakości brzmienia całego toru audio. Osiem przedwzmacniaczy mikrofonowych reprezentujących najnowszy trend firmy Focusrite odnośnie dzisiejszego środowiska nagraniowego dają brzmienie czyste, pozbawione zniekształceń z dynamiką na poziomie 121 dB. Mogą pracować z różnej klasy mikrofonami i rzeczywiście tor audio w pełni przenosi charakter uchwycony danymi odmianami przetworników elektroakustycznych. Bardzo niska latencja szczególnie dla formatu HDX oraz stabilność zegara w dziedzinie cyfrowego dźwięku stawiają ten interfejs bardzo wysoko w rankingu. Na uwagę zasługuje transformatorowa emulacja AIR pozwalająca na odtworzenie brzmienia przedwzmacniaczy analogowych ISA, z pewnością przyda się to w typowym studio kreującym brzmienia i nagrania, mniej w klasycznych ujęciach nagraniowych. Sygnał dźwiękowy jest czysty, szeroki i przestrzenny, a także bardzo plastyczny do dalszej obróbki. Mając do porównania inne przedwzmacniacze: RME Micstasy, Universal Audio Apollo, Focusrite RedNet4, Focusrite RedNet X2P to jest to najwyższa światowa półka sprzętu nagraniowego. Jakości przetworników AD/DA nie trzeba zachwalać ponieważ firma od lat dba o zapewnienie najmniejszych zniekształceń i poziomu szumów własnych urządzeń. Należy jednak zaznaczyć, że Red8Pre posiada wbudowane wentylatory odprowadzające ciepło przez boczne ścianki i zapewne z czasem będą one hałasowały.”

„Focusrite Red8Pre to urządzenie o bardzo szerokim zastosowaniu w wielu najróżniejszych studiach nagraniowych. Przede wszystkim z racji łączenia w sobie różnych formatów wejść i wyjść począwszy od analogu z skończywszy na ethernetowym DANTE i chyba nie ma na rynku innego takiego. Bardzo dobre przedwzmacniacze oraz przetworniki AD/DA dające możliwość uniwersalnego zastosowania. Firma Focusrite zawsze robiła najwyższej klasy produkty, ale ten jest połączeniem wielu elementów układanki toru audio i zasługuje na pochwałę. Upakowanie tak wielu elementów w obudowę o rozmiarze 1U, oraz wykorzystanie nowinek cyfrowego dźwięku stawia to urządzenie w czołówce sprzętu audio jako podstawowego interfejsu nagraniowego w studio.”

Focusrite Red 8Pre wypadł świetne w teście Grzegorza! Jednak aby mieć pełen obraz zaprszamy do zapoznania się z pełnym testem. Możecie to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat interfejsu audio Focusrite Red 8Pre znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors