Audiotech logo

Focusrite Red 4Pre – test Estrada i Studio

Interfejs audio Focusrite Red 4Pre

Tomasz Wróblewski w recenzji opublikowanej na portalu Estrada i Studio podzielił się swoimi wrażeniami, na temat interfejsów audio Focusrite Red 4Pre. Focusrite Red 4Pre jest prawdopodobnie jednym z najlepszych interfejsów audio, jakie można kupić. Focusrite jest znany z najwyższej klasy przełomowej technologii i inżynierii przedwzmacniaczy mikrofonowych, więc nie będzie zaskoczeniem, że Red 4Pre jest wyposażony w ich najlepsze przedwzmacniacze do tej pory – Red Evolution – oraz konwertery, które dadzą najbardziej dokładną konwersję analogową. Do tego ogromne możliwości połączeń, dzięki którym Red 4Pre daje aż 58 wejść i 64 wyjścia. Poniżej kilka cytatów z testu Tomka:

„Moje ogólne wrażenia z kilkutygodniowej pracy z Red 4Pre są bardzo pozytywne. Wprawdzie nie miałem okazji podłączyć go do systemu Pro Tools HD, którym nie dysponuję, ale we współpracy ze wszystkimi moimi aplikacjami DAW w komputerze Mac interfejs Focusrite sprawował się wzorowo. Jest bardzo stabilny i ma fantastycznie brzmiące przetworniki-zarówno A/C, jak i C/A.”

„Sygnał słuchawkowy jest najwyższej klasy i nikt nie będzie mógł powiedzieć, że jest za mało basu czy też za cicho. Przedwzmacniacze sprawują się rewelacyjnie, a opcja Air-do czego doszedłem po wielu nagraniach i pomiarach-nie tylko podkreśla górne pasmo, ale też wprowadza sporo ciekawie brzmiącego nasycenia w dole pasma. Okazało się, że włączenie Air pozwala na dokonanie świetnych nagrań wokalnych z wykorzystaniem zwykłego SM57, do którego preamp dodawał góry i ładnie wyokrąglał dół w sposób niemożliwy do uzyskania innymi przedwzmacniaczami. Można się zastanawiać, czy ktoś, kto kupuje interfejs zdolny obsłużyć 58 sprzętowych wejść robi to ze względu na znajdujące się w nim cztery preampy. Ale skoro już są, to na pewno znajdzie się dla nich zastosowanie, tym bardziej że brzmieniowo są znakomite.”

„Istotną przewagą Red 4Pre nad podobnymi produktami konkurencji jest możliwość bezpośredniej współpracy z Pro Tools HD oraz obecność Dante „w pakiecie”. Do samej karty mamy dostęp po odkręceniu górnej osłony, więc w razie potrzeby można ją będzie kiedyś wymienić na inną. Wszystko jednak wskazuje na to, że Dante odniósł ostateczne zwycięstwo w wojnie wielokanałowych formatów audio-over-IP, i takiej potrzeby nie będzie.”

Jak Focusrite Red 4Pre wypadł w teście Tomka? Według nas bardzo pozytywnie! Jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat Focusrite Red 4Pre znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors