Audiotech logo

Focusrite Red 16 Line – test Estrada i Studio

Interfejs Audio Red 16 Line

Tomasz Wróblewski w recenzji opublikowanej na portalu Estrada i Studio podzielił się swoimi wrażeniami, na temat testowanego przez niego interfejsu audio Focusrite Red 16 Line, jest jednym z najbardziej wszechstronnych profesjonalnych interfejsów audio, jakie można znaleźć. Wysokiej jakości konwersja dźwięku z ponad 118 dB zakresem dynamiki A-D i 121 dB zakresem dynamiki D-A (A-ważone). Przetworniki te zostały starannie dobrane i skalibrowane, aby zapewnić najlepszą równowagę pomiędzy jakością dźwięku, zakresem dynamiki i latencją konwersji w naszym najwyższej jakości interfejsie audio. Poniżej tzry krótkie cytaty z testu Tomka:

„Urządzenie jest tak proste w swej złożoności i tak przemyślnie skonstruowane, że osoby mające jakieś doświadczenie w tym temacie nie będą nawet musiały sięgać do instrukcji obsługi. Warto wspomnieć, że interfejs wyposażony jest w dwa cichobieżne wentylatory, które mogą się włączyć przy obsłudze dużej liczby torów Dante (gdy temperatura we wnętrzu przekroczy 40 stopni). Są one jednak takiej klasy i tak elastycznie osadzone, że ich pracy praktycznie nie słychać.”

„Focusrite Red 16 Line to idealne rozwiązanie dla tych studiów nagrań, masteringu i edycji, które nie ograniczają się w swojej pracy jedynie do Pro Tools | HD. Interfejs pozwoli zrezygnować z konieczności zakupu drugiego urządzenia tego typu – zarówno Pro Tools jak i inne DAW będą mogły z nim bez trudu współpracować (choć nigdy w tym samym momencie), wykorzystując wszystkie jego możliwości w zakresie obsługi do 64 kanałów wejść i wyjść.”

„Pod względem jakości toru sygnałowego szybujemy tu na najwyższych pułapach, a wyposażenie interfejsu w doskonałe przedwzmacniacze i wejścia instrumentalne to dodatkowy bonus o dużym znaczeniu praktycznym.”

„Jedynym kłopotem jest to, że trzeba się zaopatrzyć w maka nowej generacji. Wszystko jednak wskazuje na to, że najnowsze hi-endowe interfejsy audio będą już funkcjonować wyłącznie w oparciu o TB3 lub USB-C, czego przykładem jest choćby opisywany przez nas wcześniej Universal Audio Apollo X. Mamy zatem przed sobą znaczącą zmianę w zakresie sprzętu pro-audio najwyższej jakości, na którą trzeba się odpowiednio przygotować. Dobrym krokiem w tym kierunku będzie wzięcie pod uwagę oferty Focusrite, którego Red 16 Line prezentuje się jako znakomita inwestycja dla studiów chcących zachować jak największą elastyczność pracy.”

Focusrite Red 16 line wypadł rewelacyjnie w teście Tomka, jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Możecie to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat interfejsów audio Focusrite Red 16 Line znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors