Audiotech logo

Focusrite ISA One – test Estrada i Studio

Przedwzmacniacz mikrofonowo-instrumentalny Focusrite ISA One

Tomasz Wróblewski w recenzji opublikowanej na portalu Estrada i Studio podzielił się swoimi wrażeniami, na temat przedwzmacniacza mikrofonowo-instrumentalnego Focusrite ISA One. Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, inżynierem czy producentem, docenisz wszechstronność ISA One, z wejściem DI na panelu przednim. DI posiada opcję zmiany impedancji oraz wyjście na wzmacniacz, a także własne zasilanie do opcjonalnego konwertera A-D i oddzielne wyjście XLR na tylnym panelu. Jak ISA One wypadła w teście Tomka? Poniżej dwa krótkie cytaty z testu Tomka:

„ISA One charakteryzuje się świetnym brzmieniem i wysoką funkcjonalnością. Ten przedwzmacniacz to prawdziwa ekstraklasa pod każdym względem – tak rozwiązań układowych, jak i możliwości integracji z profesjonalnym środowiskiem nagraniowym. Relatywnie niską cenę uzyskano przenosząc produkcję do Chin, rezygnując z wyjścia cyfrowego w standardzie i stosując gdzieniegdzie tańsze podzespoły (z jednej strony uchwyt ze sztucznej skóry i zredukowane do minimum nóżki, a z drugiej impulsowy zasilacz sieciowy i niefirmowe gniazda).”

„Focusrite celuje z ISA One w rynek projektowych i produkcyjnych studiów nagrań, którym zależy na posiadaniu przedwzmacniaczy o charakterystycznym brzmieniu, pochodzących od renomowanego producenta. Dzięki swojej konstrukcji urządzenie świetnie sprawdzi się też w studiu samodzielnie nagrywającego artysty, który może umieścić je tuż przy mikrofonie, mając jednocześnie dostęp do manipulatorów odpowiedzialnych za monitoring. Możliwość przełączania impedancji oferuje obecnie kilka urządzeń, ale w tym przedziale cenowym jedynie Focusrite ISA One umożliwia realizację tej funkcji poprzez zmianę odczepów w transformatorze wejściowym. Nasze pomiary oraz testy odsłuchowe wykazały, że zmiana impedancji wejściowej za pośrednictwem transformatora otwiera przed nami szereg możliwości kształtowania brzmienia, zwłaszcza gdy używamy różnych mikrofonów – pojemnościowych, dynamicznych oraz wstęgowych. Mając ISA One przenosimy się w inny wymiar nagrywania, tam gdzie możemy eksperymentować z dźwiękiem, cały czas mając do dyspozycji najwyższej jakości przedwzmacniacz.”

Według nas, ISA One w teście wypadła bardzo pozytywnie! Jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat Focusrite ISA One znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors