Audiotech logo

Focusrite ISA One – ten przedwzmacniacz zrobi różnicę – test 0dB.pl

Tomasz Wróblewski prowadzący kanał 0dB.pl nagrał materiał na temat przedwzmacniacza Focusrite ISA One. Sercem serii ISA jest przedwzmacniacz mikrofonowy z transformatorem wejściowym Lundahl – w zasadzie ten sam układ, co oryginalny ISA 110, który był używany przez 30 lat w kolejnych konstrukcjach Focusrite. Transformator wejściowy nadaje brzmieniu szczególny charakter, którego nie da się naprawdę naśladować w żaden inny sposób, a nowoczesna funcja w postaci zmiennej impedancji wejściowej pozwala na dodatkową elastyczność. Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, inżynierem czy producentem, docenisz wszechstronność ISA One. Poniżej krótki cytata opisujący wrażenia Tomka:

„Jak już kiedyś stwierdziłem, Focusrite celuje z ISA One na rynek projektowych, i produkcyjnych studiów nagrań, którym zależy na posiadaniu przedwzmacniaczy, o charakterystycznym brzmieniu, pochodzącego od renomowanego producenta, dzięki świetnej konstrukcji urządzenie, sprawdza się też w studiu samodzielnie nagrywającego artysty, który może umieścić tuż, przy mikrofonie mając jednocześnie dostęp do manipulatorów, odpowiedzialnych za monitoring, a także wyjście słuchawkowe.”

„Możliwość przełączania impedancji, wyróżnia ISA One na tle podobnych urządzeń, otwierając przed nami szereg możliwości kształtowania brzmienia. O klasie i popularności tego urządzenia, najlepiej świadczy to, że funkcjonuje na rynku w niezmienionej formie, nieprzerwanie od 2008 r. i pomału zaczyna stawać się klasykiem, jest wykonany wyjątkowo solidnie, i doskonale przemyślany od strony elektronicznej, jedynie trochę brakuje mi transformatorowego wyjścia w klasie A. Jeszcze inną cechą ISA One wcale nie bez znaczenia, jest rasowy wygląd, widząc taki sprzęt nikt, nie zadaje pytań, bo profesjonalizm bije od niego z daleka, to urządzenie, z którym zawsze możesz trzymać się 0 dB.”

Zapraszamy do zapoznania się z filmem Tomasza, który znajdziecie poniżej!

Więcej informacji na temat Focusrite ISA One znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors