Audiotech logo

Focusrite Clarett 4Pre USB – test Estrada i Studio

Focusrite Clarett 4Pre USB

Jarosław Stubiński z portalu Estrada i Studio napisał recenzje na temat interfejsu audio Focusrite Clarett 4Pre. Jest to studyjnej klasy interfejs audio zaprojektowany dla twórców muzyki, którzy wymagają najwyższej jakości podczas nagrywania i miksowania swoich kreacji audio. Poniżej trzy krótkie cytaty z testu Jarka:

„Brzmienie torów wyjściowych oraz dynamika i efektywność wyjść słuchawkowych nie pozostawiają wątpliwości, że w przypadku Clarett 4Pre USB mamy do czynienia z urządzeniem klasy profesjonalnej. Zakres dynamiki wyjść liniowych to 118 dB, co znalazło potwierdzenie w moich pomiarach. Należy dodać, że Focusrite jest jedną z nielicznych firm w branży pro-audio, które dokonuje pomiarów swoich produktów w warunkach rzeczywistych, z realnymi obciążeniami i przy nominalnych poziomach sygnałów (a nie na zwartych wejściach i potencjometrach czułości ustawionych na minimum, jak robi to wielu innych producentów, często ograniczających się też do przepisania zakresów dynamiki z katalogów producentów przetworników A/C i C/A). I choć tu i ówdzie znajdziemy produkty, w których deklarowany zakres dynamiki sięga 124 dB, to w praktyce okazuje się, że pomiar został dokonany w warunkach nierzeczywistych, w wąskim paśmie i do tego z najbardziej wyrozumiałą krzywą ważenia. A jest się o co bić, bo przez takie podejście można „kreatywnie” dodać co najmniej 6 dB do wyniku końcowego. I każdy potencjalny, nie do końca zorientowany w temacie klient, podejmując decyzję o zakupie uzna, że 124 dB to znacznie większy zakres dynamiki niż 118 dB. Tak czy owak, Focusrite Clarett 4Pre USB oferuje jedne z najlepszych obecnie dostępnych parametrów jakościowych, grając w najwyższej lidze także w kontekście jakości brzmienia.”

„I wreszcie jakość wykonania, funkcjonalność i niezwykle efektowny wygląd. Potencjometry pracują tak, jak w urządzeniach studyjnych z najwyższej półki, żadne z gniazd się nie chwieje, a całość spoczywa na blacie biurka stabilnie jak skała. Nie podoba mi się natomiast niepewnie działające gniazdo zasilacza, potencjalne problemy, jakie mogą się pojawić przy współpracy z komputerami Mac (Focusrite zapewnia, że szybko wprowadzi odpowiednią modyfikację oprogramowania) i to, że kilka kluczowych funkcji dostępnych jest tylko z poziomu aplikacji sterującej.”

„Focusrite Clarett 4Pre USB to wysokiej klasy, podłączany przez USB 2.0 interfejs audio/MIDI dla projektowych i profesjonalnych studiów nagrań, pozwalający na zapis sygnału z czterech wejść uniwersalnych (mikrofon, instrument, linia) i dziesięciu wejść cyfrowych (8 przez ADAT z próbkowaniem 44,1/48 kHz, 2 przez S/PDIF); odtwarzanie sygnału na ośmiu torach wyjściowych.”

Świetna, precyzyjna oraz bardzo rzetelna recenzja od Jarka. Jak twoim zdaniem wypadł Clarett 4Pre? Naszym zdaniem lepiej niż bardzo dobrze! Jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełną recenzją, można to zrobić klikając w przycisk poniżej!

Tych interfejsów niestety nie ma już w sprzedaży, jednak jest dostępna ich nowa generacja, o której więcej informacji znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors