Audiotech logo

EVE Audio SC307 – test E-Muzyk.eu

3-drożne monitory studyjne EVE Audio SC307

Radek Barczak na łamach portalu E-Muzyk.eu podzielił się wrażeniami na temat testowanych przez niego 3-drożnych monitorów studyjnych bliskiego oraz średniego pola EVE Audio SC307. Monitory testowane były w dwóch pomieszczeniach, w małym domowym studiu Radka, jako monitory bliskiego pola, oraz w MM Studio, jako monitory średniego pola. SC307 łączy w sobie moc trzech różnych wzmacniaczy, aby zapewnić bardzo wydajne, dynamiczne i niskoszumowe odtwarzanie dźwięku. Poniżej dwa krótkie cyataty z testu Radka:

„Całe pasmo testowanych monitorów jest spójne brzmieniowo. Wszystkie przetworniki zastosowane w SC307 doskonale reagują na impulsy, przetwornik wysokotonowy doskonale przenosi transjenty. Pracując na SC307 w trybie monitorów bliskiego pola miałem wrażenie, jakbym założył na uszy… okulary powiększające, zwłaszcza w dole i górze pasma. Ten „zoom” w górze pasma zrealizowanego na charakterystycznym przetworniku był spodziewany, ale dół pasma to pełne zaskoczenie. Jak wcześniej wspominałem, zaskakującą cechą SC307 jest to, że dół pasma jest tonalnie zrównoważony z górką zarówno przy mocniejszym rozkręceniu monitorów, jak przy cichym graniu. To cecha wyróżniająca Eve Audio SC307 na tle konkurencji w swojej klasie. Najmniej emocji budzi środek pasma, jakkolwiek obecny, oferuje nieco mniejszą dynamikę. Najważniejsze jednak, że żadnego pasma w SC307 nie trzeba się „domyślać”. Znakomita jest przy tym kierunkowość sygnałów i lokalizowanie ich w przestrzeni. Praca nad pogłosowaniem sygnałów daje ogromną satysfakcję dzięki doskonałej kontroli nad przestrzenią w miksie. Inna sprawa, że Eve Audio SC307 ujawniają wszelkie braki w „wypełnieniu” przestrzeni miksu… Istotnym parametrem uwydatniającym takie „dziury” jest duża rozpiętość dynamiczna oferowana przez SC307.”

„Trzeba też przyznać, że Eve Audio SC307 są głośne, nawet bardzo. Na moje domowe studyjko wręcz za głośne przy maksymalnym wzmocnieniu, natomiast są wystarczająco głośne do pracy w średnim polu w większych reżyserkach. Duża głośność monitorów nie jest przy tym obarczona zniekształceniami. Świadczy to o tym, że ani końcówki, ani przetworniki nie są „wysilone”. Na każdym kroku widać, że zastosowane rozwiązane są przemyślane i nastawione na zapewnienie najwyższej precyzji w pracy. Tu nie ma kompromisów „w dół”. Wszystko jest podporządkowane najwyższej jakości brzmienia. Z drugiej strony, analizując cenę tych monitorów oraz ofertę konkurencji ze zdumieniem można się przekonać, że Eve Audio SC307 nie są relatywnie drogie! Fakt, kwota 8780 zł za parę nie należy do małych. Ale z drugiej strony to są absolutnie profesjonalne monitory o szerokim i wyrównanym paśmie przenoszenia, do tego 3-drożne i o cechach pozwalających wykorzystywać je zarówno jako monitory bliskiego pola, jak i średniego. Tego typu konstrukcje na tym poziomie wykonania co SC307 w konkurencyjnych firmach kosztują sporo sporo więcej… Gdyby te monitory były oferowane pod marką z już ustaloną pozycją, byłyby z pewnością droższe. Eve Audio jest nową marką wchodzącą na rynek i fakt, że konstruktorem tych monitorów jest współautor sukcesów Adam Audio – Roland Stenz – niewiele tu zmienia. Ale dzięki temu stajemy przed nie lada okazją zakupu świetnych monitorów w bardzo korzystnej cenie.”

Jak monitory Eve Audio wypadły w teście Radka? Według nas lepiej niż bardzo dobrze. Aby mieć pełny obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat monitorów EVE Audio SC307 znajdziecie poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors