Audiotech logo

Eve Audio SC207 – test Realizator.pl

Profesjonalne monitory studyjne bliskiego pola EVE Audio SC207

Jakub Krzywak w teście opublikowanym na portalu Realizator.pl podzielił się swoimi wrażeniami, na temat testowanych przez niego profesjonalnych monitorów studyjnych, bliskiego oraz średniego pola EVE Audio SC207. Ich wielkość i pokrycie dźwięku, które sprawdzą się w pomieszczeniach różnego rodzaju, sprawiają, że SC207 jest atrakcyjny dla szerokiej gamy słuchaczy. Poniżej klika cyataów z testu Jakuba:

„Eve Audio SC207. To jeden z większych modeli w ofercie Eve Audio. Monitor dwudrożny, który wyposażony jest w 6.5-calowy woofer o strukturze plastra miodu (SilverCone, 1,5-calowa cewka) schodzący według zapewnień producenta do 44 Hz, oraz znany, popularny i ceniony wśród realizatorów driver wysokotonowy AMT RS 2 (np. Adam Audio A7). No to jeśli mówimy o przetwarzaniu wysokich częstotliwości możemy być pewni, że się nie zawiedziemy! Pamiętam jak z zapartym tchem słuchałem A7-mek. Czystość i klarowność wysokich tonów to był „miód” dla uszu. Zaznaczam, że moje odczucia są w tym momencie częścią subiektywną. Każdy przecież pracuje inaczej i innego brzmienia oczekuje. Moje odczucia jak najbardziej pozytywne!”

„I teraz to co wyróżnia SC207 od konkurencji – DSP. Można potocznie powiedzieć „sterowanie z analogowym brzmieniem”. Na przednim panelu znajdziemy pokrętło dzięki któremu mamy możliwość ustawienia głośności, tonów wysokich i niskich, oraz ustawienia Desk-filtra. Jego zadaniem jest niwelowanie pewnego zakresu niskich częstotliwości, które są źródłem zwanego potocznie „odbijania dźwięku”. Filtr „przycina” problematyczną częstotliwość w dolnym środku.”

„Wspominałem na samym początku przy opisie konstrukcji o popularnym i cenionym driverze wysokotonowym AMT RS2. Szlachetna góra ukazała się w momencie odsłuchu znanych i lubianych czyli moich płyt referencyjnych: przeważał jazz, oraz nasze rodzime produkcje popowe (np. Ania Dąbrowska). Zrównoważona, dokładna i precyzyjna góra daje bardzo fajne efekty podczas odsłuchu. Żadnych szumów czy denerwujących zmian w paśmie. Słyszymy dużo szczegółów co w przypadku moich płyt miało duże znaczenie. Nie słyszałem również większej różnicy przy odsłuchu z różnej odległości zakładając małe pomieszczenie w którym pracuję. Na pewno przy pracy nad produkcjami jazzowymi, klasycznymi lub bardzo akustycznymi nie zawiedziemy się. Może w tym przypadku warto „pobawić” się ustawieniami DSP w dolnym zakresie pasma. Jest bardzo soczysty i nisko schodzący co niekoniecznie musi nam pasować przy tego typu miksach czy aranżach. Zresztą o tym dole (woofer o średnicy 6,5 cala) warto powiedzieć trochę więcej. Klarowny, energetyczny i precyzyjny. Wcześniej zawsze miałem z monitorami tych gabarytów problem. Nigdy do końca nie byłem zadowolony z dolnego pasma. A to czegoś brakowało, a to było zbyt płaskie czy to przebarwione. Tutaj jest naprawdę wyważone. A jeśli jest go za dużo czy za mało zawsze możemy zmienić ustawienia. Odsłuchując moje referencyjne płyty stwierdziłem, że to naprawdę dobrze brzmiące monitory bliskiego pola z niezłym dołem. Można ująć, że jest przyjemny i dynamiczny, ale nie twardy. Nie męczy przy długim odsłuchu.”

„Myślę, że jeśli mielibyśmy przyznawać odznaczenia to wyróżniłbym monitory Eve Audio 207 w kategorii CENA/JAKOŚĆ. Jeśli szukamy małych gabarytowo monitorów do naszego studia produkcyjnego/muzycznego i kładziemy nacisk na transparentną górę i dobrze brzmiący dół bo chcemy mieć pewność, że nam go nie zabraknie podczas pracy to monitory SC207 są tym właśnie optymalnym wyborem. Na pewno się nie zawiedziecie!”

Jak EVE Audio wypadło w teście Jakuba? Według nas naprawdę bardzo dobrze! Jednak aby mieć pełen obraz, zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat monitorów EVE Audio SC207 znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors