Audiotech logo

EVE Audio SC207 – test InfoMusic.pl

Profesjonalne monitory studyjne bliskiego pola EVE Audio SC207

Krzysztof Błaś na łamach portalu Infomusic.pl podzielił się wrażeniami na temat monitorówstudyjnych bliskiego i średniuego pola EVE Audio SC207.  Ich wielkość i pokrycie dźwięku, które sprawdza się w pomieszczeniach różnego rodzaju, sprawiają, że SC207 jest atrakcyjny dla szerokiej gamy słuchaczy. Poniżej trzy krótkie cytaty z testu Krzysztofa:

„Na duży plus z kolei zasługuje środek pasma. W zasadzie to on decyduje o właściwościach brzmieniowych odsłuchów nadając im charakter i określając bliskość, lub odległość sceny. W SC207 środek pasma jest bardzo precyzyjny, ale nie ostry (zasługa podziału zwrotnicy). Bardzo szczegółowy, pozwalający doskonale umiejscowić wokal w miksie. Bliższe badanie odtwarzanych częstotliwości pokazuje jednak spore odsunięcie punku pracy głośników – wyraźne osłabienie w okolicy punktu podziału zwrotnicy od około 2.5 Khz i wyraźne podbicie od 3 kHz. Kolejne, zauważalne podbicie głośności pojawia się w okolicach 5.5 kHz , żeby potem liniowo opadać. Takie podbicie wysokiego środka odpowiedzialne jest właśnie za tą szczegółowość brzmienia, a lekkie osłabienie 2.5 kHz oddala widmo kartonowego brzmienia, jednocześnie jednak oddalając też nieco wokale… Generalnie więc zupełnie liniowo to SC207 nie grają, ale zdecydowanie jest to brzmienie dobre, w którym wyeliminowano wiele problemów i przeszkadzających rezonansów.”

„O górze pasma można napisać tylko jedno – jest doskonała. Absolutnie precyzyjna, nie ostra, idealnie dopasowana proporcjami do całości brzmienia. Te świetne tweetery odpowiedzialne są też za stosunkowo szeroki sweet spot. Oznacza to, że monitory mają duży zakres przestrzeni w której możemy się przed nimi  poruszać wciąż uzyskując pełnię brzmienia. Jednocześnie na uwagę zasługuje też szeroka panorama i łatwość identyfikacji narzuconych pogłosów. Jeszcze jedna cecha zasługuje na uwagę – idealna cisza w przerwach między dźwiękami. Wiele konstrukcji emituje słyszalny z tweeterów biały szum, który w przypadku blisko ustawionych monitorów bliskiego pola może denerwować. Tutaj mamy absolutną ciszę.”

„EVE Audio zdecydowanie podniosło poprzeczkę pokazując, że z 6.5 calowych monitorów da się wycisnąć zdecydowanie więcej niż przekonuje konkurencja. Oferowane brzmienie jest bardzo nowoczesne, wręcz doskonałe, chociaż nie tak liniowe, jak sugerowałyby to suche dane techniczne. Niemniej w swojej klasie wybijają się konstrukcją i sporą naturalnością. Biorąc pod uwagę ich niewygórowaną cenę, to jedne z lepszych monitorów bliskiego pola jakie można znaleźć na rynku.”

Bardzo dokładny i rzetelny test od Krzysztofa. Jak wypadło EVE Audio? Jak zawsze, oni nigdy nie zawodzą! Jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem! Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat monitorów EVE Audio SC207 znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors