Audiotech logo

EVE Audio SC207 – test E-Muzyk.eu

Profesjonalne monitory studyjne bliskiego pola EVE Audio SC207

Radek Barczak w teście opublikowanym na portalu E-Muzyk. eu podzielił się swoimi wrażeniami, na temat testowanych przez niego profesjonalnych monitorów studyjnych bliskiego i średniego pola EVE Audio SC207. Choć jest niewielki, to dzięki wysokiej jakości wykonania Twój dźwięk będzie mógł rozbrzmieć, nawet jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią roboczą. Poniżej kilka cytatów z testu Radka:

„Czas testowania monitorów Eve Audio SC207 przypadł na okres, gdy pracowałem nad miksem koncertowego nagrania współczesnej „rozrywkowej” wersji Mesjasza Haendla. Dzieło na orkiestrę symfoniczną, chór i solistów oraz sekcję jazzową nagraliśmy na 48 kanałach. Monitory SC207 znakomicie wsparły mnie w pracy. Całościowy odsłuch materiału, jak i poszczególnych tracków sprawiał wrażenie dużej ilości powietrza, jakby poszczególne partie instrumentów oddychały… Czytelność górnego pasma odpowiedzialnego za transjenty jest wręcz genialna. O ile na moich APS AEONach zdarzało się, że nie dosłyszałem jakichś zniekształceń, przydźwięków czy oddechów, to na skomplikowanej brzmieniowo 48-śladowej sesji monitory SC207 nie zawiodły ani razu. Nie wiem jak to zrobili, ale środek pasma jest realizowany również perfekcyjnie. A przecież można by się spodziewać, że skoro przetwornik LF pracuje od 44 Hz do 3000 Hz, to muszą być jakieś straty na jakości… Nic z tych rzeczy! Czytelność i klarowność są zachowane również w środkowym paśmie. Delikatny ruch tłumikiem w DAWie jest natychmiast słyszalny, podobnie kwestia użycia korekcji.”

„Na monitorach pracowało również kilku znajomych realizatorów, m.in. Przemek Ślużyński. W każdym przypadku pośród zalet tych monitorów wymieniali nienachalną czytelność górnego pasma i szybki, świetnie kontrolowalny, a przy tym zaskakująco atrakcyjny brzmieniowo dół. Przy tym nie było mowy o „upiększaniu” brzmienia przez SC207 – niedociągnięcia czy błędy były natychmiast lokalizowane. Faktem jest, że w zestawieniu z 8-calowymi przetwornikami i o wiele większą objętością obudowy monitorów APS AEON, bas oferowany przez SC207 nie schodzi tak nisko, jednak fakt reprodukcji pasma poniżej 50 Hz daje w większości przypadków wystarczający komfort pracy.”

„Monitory Eve Audio SC207 przekonały do siebie nie tylko mnie, ale całą redakcję. W kategorii niewielkich odsłuchów ten model należy do zdecydowanych liderów rynku. To bardzo udana konstrukcja o rewelacyjnej precyzji w brzmieniu. Najistotniejszą zaletą jest fakt naprawdę wyrównanego pasma przenoszenia z tolerancją +/-1,5 dB oraz wielka dbałość o weryfikację jakości każdej pary monitorów (!). Wprawdzie produkcja odbywa się w Chinach, ale wyśrubowane warunki kontroli jakości, częste wizyty w fabryce szefa Eve Audio – Rolanda Stenza, jak również fakt przeprowadzania weryfikacyjnego badania pasma przenoszenia każdego monitora w siedzibie firmy Eve Audio w Berlinie wzbudzają zaufanie. Potencjał Eve Audio SC207 sprawia, że mogą pełnić rolę monitorów referencyjnych w kategorii monitorów bliskiego pola. To wiarygodne narzędzie w pracy każdego profesjonalisty, czy to w komercyjnym studiu, czy domowym. Gorąco polecamy!”

Bardzo dokładna, profesjonalna oraz rzetelna recenzja Radka, jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat monitorów EVE Audio SC207 znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors