Audiotech logo

EVE Audio SC205 – test InfoMusic.pl

EVE Audio SC205

Dawid Gorgolewski w recenzji opublikowanej na portalu InfoMusic.pl podzielił się swoimi wrażeniami na temat monitorów studyjnych EVE Audio SC205. Monitory studyjne EVE Audio SC205 wykorzystują konstrukcję SilverCone opartą na dwudrożnym systemie z pięciocalowym głośnikiem niskotonowym. Choć SC205 może wydawać się mały, to jego brzmienie to potężny cios dźwięku. Dzięki szerokiemu spektrum pasma przenoszenia basu i zdumiewającemu poziomowi wyjściowemu SC205 z łatwością wypełni pomieszczenie dźwiękiem. Poniżej dwa krótkie cytaty od Dawida:

„EVE Audio SC205 to wysokiej klasy monitory bliskiego pola mogące spokojnie konkurować z o wiele droższymi konstrukcjami. Mają świetny bas, czego większości monitorom z 5-calowymi wooferami brakuje. Do tego rewelacyjna, czytelna średnica i góra. Bardzo wyrównane pasmo powoduje, że miksowanie na SC205 to przyjemność. Trzeba jedynie zwrócić uwagę na okolicę 150 Hz, które na tych kolumnach są trochę schowane. SC205 rekomenduję zarówno do Studia nagraniowego jako bliskie pole, jak i do domowego studia jako odsłuch główny, gdzie sprawdzą się równie dobrze, gdyż nie są zbyt wrażliwe na warunki akustyczne.”

„Nie spodziewałem się z tak małego głośnika, nisko schodzących, dobrze kontrolowanych, czystych basów. Okazało się, pasmo przenoszenia tych kolumn – od 53 Hz – 21 KHz ze spadkiem 3 dB nie jest wcale naciągane. Trzeba przyznać, że wiele monitorów studyjnych z większymi głośnikami nie radzi sobie tak dobrze z częstotliwościami basowymi jak EVE Audio. Monitory sprawdziłem przy miksowaniu muzyki przede wszystkim rockowej i popowej. Świetnie było słychać każdy ruch korektorem. Dobrze kontrolowało się kompresję, a także efekty przestrzenne. SC205 może się też pochwalić dobrym oddaniem stereofonii. Precyzyjnie słychać z jakiego kierunku dochodzą do nas dźwięki. Okazało się też, że przy tych odsłuchach jest szeroki sweet spot (czyli pole w którym odsłuch jest najlepszy). Nawet gdy gdzieś się odchylimy, odsuniemy, nie ma aż tak dużej różnicy w brzmieniu.

Wydaje nam się że monitory wypadły naprawdę dobrze! Nie mniej jednak warto zapoznać się z pełnym testem Dawida, można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat monitorów EVE Audio SC205 znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors