Audiotech logo

CharterOak PEQ-1 – test E-Muzyk.eu

CharterOak PEQ-1 - analogowy 6-pasmowy korektor masteringowy

Przemysław Ślużyński w recenzji opublikowanej na portalu E-Muzyk.eu podzielił się swoimi wrażeniami, na temat korektora służącego do masteringu CharteerOak PEQ-1. CharterOak został stworzony w oparciu o najlepsze części obecnie dostępne na rynku, a jego twórcom przyświecał cel zbudowania urządzenia, które będzie intuicyjne w użyciu, nie tracąc przy tym nic z oczekiwanej od niego precyzji. PEQ-1 doskonale sprawdzi się w produkcji muzycznej dzięki odpowiednio dobranymi częstoliwościami, a dodatkowo nie przesterowuje sygnału, co pozwoli na odpowiednie podbicie górnych pasm. poniżej dwa krótkie cytaty z testu Przemysława:

„CharterOak PEQ-1 jest bardzo subtelny, nie można nim zmienić nagrania w coś innego (może poza dołem i górą, ale nie do takich zastosowań jest on przeznaczony), jednak nawet minimalne ruchy jednego czy dwóch pasm powodują, że pojawia się to „coś”. Oczywiście, ponieważ jest to urządzenie transformatorowe, to waliłem w nie „ile fabryka dała”, to znaczy ile mógł z powrotem przyjąć Pro-Tools i być może wysoki poziom w połączeniu z podbiciem „ultradźwiękowej” góry i „subsonicznego” dołu dał takie a nie inne efekty, ale brzmienie skrajów pasma bardzo mi się podobało. Ciekawe, że to, co początkowo budziło zdziwienie, czyli niewielki zakres zmian pasm środkowych, w trakcie testów znalazło potwierdzenie – i tak wykorzystałem niecałą połowę zakresu zmian. Filtr dolnozaporowy działa bardzo delikatnie, ale działa – w połączeniu z teoretycznie bezsensowną możliwością podbijania 20Hz to groźna broń, trzeba mieć wprawdzie dobry odsłuch, ale da się zrobić ciekawe rzeczy.”

„Mimo początkowej niechęci już pierwsze minuty pracy z korektorem CharterOak PEQ-1 rozwiały prawie wszystkie wątpliwości. Niezwykła „muzykalność” brzmienia, zdecydowana poprawa na skrajach pasma, dobrze dobrane zakresy zmian i częstotliwości (chociaż nadal chciałbym okolice 300Hz) – niezły „dobratorek” na sumę. Jedna wątpliwość rozwiana nie została – to urządzenie jest piekielnie drogie. W tej klasie cenowej test jest w sumie tylko informacją o produkcie, co najwyżej wyrażoną przez testującego subiektywną opinią o sprzęcie… Każdy potencjalny klient i tak musi takie cudo przetestować samemu. Można powiedzieć bez wahania, że CharterOak PEQ-1 spodoba się wielu, jeśli nie każdemu.”

Będzie ciężko o bardziej dokładną, sumienną oraz specjalistyczną recenzje. Jednak zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem recenzji! Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors