Audiotech logo

Arturia MiniLab 3 – test Estrada i Studio

Kontroler MIDI typu plug-and-play Arturia MiniLab 3

Synthezaur w teście opublikowanym na portalu Estrada i Studio podzielił się swoimi wrażeniami na temat Arturia MiniLab 3. Jest to kontroler MIDI typu plug-and-play nowej generacji, który łączy w sobie świetną, ekspresyjną mini klawiaturę, elastyczne pady, fadery i encodery oraz pakiet oprogramowania klasy premium z bezproblemową integracją z DAW, który pozwala na pełną kreatywność od razu po wyjęciu z pudełka. Poniżej kilka krótkich cytatów z testu Synthezaura:

„Przede wszystkim ze względu na jakość wykonania. Kontroler, mimo, że plastikowy, jest niesamowicie konkretny. Nic się nie chwieje, nie wygina, całość jest twarda i stabilna. Najważniejsze elementy mechaniczne nie pozostawiają wiele do życzenia i czuć, że żadna z opcji kontroli nie została potraktowana po macoszemu.”

„Ciekawą funkcją kawiatury jest również wbudowany arpeggiator, który posiada wszystkie funkcje, jakich od prostego arpeggiatora można wymagać: zakres oktaw, kierunek i rodzaj arpeggio, swing, gate, wybór wartości rytmicznej. Ponadto, MiniLab oferuje funkcję zapamiętania akordu i transponowania go według naciskanych na klawiaturze dźwięków. Funkcja ta działa doskonale w połączeniu z arpeggiatorem i, jeśli używamy klawiatury z zewnętrznym syntezatorem, może okazać się źródłem wielu wspaniałych inspiracji.”

„Czy jest więc coś, czego brakuje MiniLab 3? Jedynym, dość niewielkim rozczarowaniem była konieczność przytrzymywania przycisku SHIFT w celu kontroli nad przyciskami transportu (loop, stop, play, record, tap tempo), co ogranicza dostęp do powyższych funkcji. Poza powyższym klawiatura wydaje się idealnym narzędziem „do plecaka” i na biurko. Szczególnie podoba mi się prosty i skuteczny wyświetlacz, obecność pełnowymiarowego wyjścia MIDI oraz doskonale działające enkodery i suwaki. Podsumowując, MiniLab 3 to idealna opcja dla tych, którzy szukają prostego i przede wszystkim solidnie wykonanego kontrolera, w którym żaden z elementów nie jest w stanie rozczarować.”

Jak Novation Summit wypadł w teście Synthezaura? Według nas bardzo pozytywnie! Jednak aby mieć pełen obraz zapraszamy do zapoznania się z pełnym testem. Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat Arturia MiniLab 3 znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors