Audiotech logo

Arturia MiniBrute 2 i Novation Bass Station 2 vs Behringer MS-1 i Korg Monologue – test/porównanie Folia Soundstudio

Paweł Uszyński prowadzący kanał Folia Soundstudio porównał ze sobą cztery syntezatory wśród nich znalazły się: Arturia MiniBrute 2 i Novation Bass Station 2. Który z nich wypadł najlepiej? Sprawdźcie sami! Arturia Minibrute 2 to monofoniczny analogowy syntezator semi-modularny. Jest to fascynujący syntezator, który nie może doczekać się spotkania z kolekcją twoich instrumentów! Ponieważ łączy w sobie potężne, analogowe brzmienie, wiele możliwości kształtowania dźwięku, sekwencer krokowy, arpeggiator oraz potężną matrycę modulacji, MiniBrute 2 zapewni twojej muzyce czynnik Brute™! Novation Bass Station II to w pełni analogowy syntezator monofoniczny. Oparto go na oryginalnym, legendarnym Bass Station, którą ponownie opracowano w XXI wieku. Posiada nie tylko dwa filtry, lecz także dwa oscylatory i suboscylator oraz w pełni analogową sekcję efektów. Co więcej, dodano sekwencer krokowy, arpeggiator, pełnowymiarowe klawisze i potężną sekcję modulacji. Poniżej znajdziecie dwa krótkie cytaty mówiące o wrażeniach Pawła:

„Moje pierwsze wrażenia związane z tym syntezatorem są takie, że dźwięk wydobywający się z niego jest brudny, instrument zachowuje się bardzo analogowo, pod względem tonu jest naprawdę agresywny i taki Vintage, dość ciężko jest go dokładnie dostroić, naprawdę podobają mi się oscylatory, są bardzo wszechstronne i mają wspaniały dźwięk, Arturia Minibrute 2 ma również świetny i bardzo agresywny dźwięk filtrów, ADSR działa dokładnie tak jak powinien, dźwięk, który generuje to urządzenie, jest genialny, nie jest za ciężki, jest agresywny, taki dość ostry, co mi się podoba.”

„Novation Bass Station 2 ma naprawdę mnóstwo funkcji, ale nie wszystko jest tak proste jak w przypadku Arturii Minibrute 2, nad tym urządzeniem trzeba z pewnością chwile posiedzieć, aby dokładnie się go nauczyć, urządzenie również posiada fajny, agresywny rezonans, Bass Station 2 również posiada świetne oscylatory, chodź tak, jak powiedziałem, trzeba się w to zagłębić, aby w pełni poznać urządzenie, i jego pełne możliwości, filtry brzmią naprawdę świetnie. Bass Station jest naprawdę wszechstronnym urządzeniem zarówno w przypadku filtrów jak i oscylatorów, może jest mniej intuicyjna niż Arturia Minibrute, ale naprawdę brzmi grubo, głęboko i tak to jest totalnie Bass Machine.” 

Polecamy zapoznać się z filmem Pawła, który znajdziecie poniżej!

Więcej informacji na temat testowanych urządzeń znajdziesz poniżej!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors