Audiotech logo

Arturia KeyStep Pro – test Muzyk

Kontroler Arturia KeyStep Pro

Grzegorz Bartczak z portalu Muzyk przetestował klawiaturę sterującą Arturia KeyStep Pro. Jest to wszechstronna klawiatura sterująca wyposażona w 37 czułych na nacisk klawiszy z funkcją aftertouch, wielomodowy arpeggiator, potężnym sekwencerem oraz elastyczną możliwością połączeń. Poniżej kilka krótkich cytatów z testu Grzegorza:

„Mimo że klawisze Slimkey są nieco mniejsze od standardowych to podczas nagrywania patternów czy wykorzystywania arpeggiatora sprawdzają się wystarczająco dobrze. Na plus uznać też trzeba decyzję o zwiększeniu zakresu klawiatury do pełnych trzech oktaw. Chociaż można używać KeyStep Pro jako po prostu klawiatury sterującej, to tym co przekona z pewnością wiele osób do sięgnięcia po ten produkt są wbudowane sekwencery (melodyczne i perkusyjny) oraz arpeggiatory. Dostęp do czterech ścieżek oferujących po dwa tryby pracy to tylko przedsmak całej zabawy z testowanym kontrolerem. Różne metody programowania i nagrywania sekwencji, tryb mono- i polifoniczny, możliwość edycji patternów (podczas tworzenia, a także później – w czasie rzeczywistym – podczas odtwarzania), możliwość tworzenia łańcuchów i zapisywania scen, a przede wszystkim przyjazna i intuicyjna obsługa sekwencerów – wszystkie te narzędzia, funkcje i właściwości KeyStep Pro sprawiają że nasza kreatywność nie jest hamowana przez sprzęt. Wręcz przeciwnie, testowana klawiatura w pewnym sensie zachęca nas do eksperymentów z patternami. Do tego dochodzi jeszcze sekwencer perkusyjny z możliwością tworzenia polirytmicznych podkładów oraz trzy arpeggiatory, z których możemy korzystać jednocześnie.”

„Równie efektownie co możliwości programowania patternów, prezentuje się potencjał testowanej klawiatury w zakresie współpracy z różnymi instrumentami i innym sprzętem (lub oprogramowaniem) oraz wysyłania doń patternów i arpeggiów. Możliwość jednoczesnego sterowania co najmniej kilkoma zewnętrznymi urządzeniami wykorzystując do tego złącza różnego typu, to bez wątpienia wielki atut KeyStep Pro. Jednoczesne wysyłanie komunikatów i sygnałów przez porty MIDI i USB oraz gniazda CV/GATE i CLOCK sprawia, że możemy zbudować wokół testowanej klawiatury niemal dowolny setup. Syntezatory i moduły dźwiękowe, automaty i syntezatory perkusyjne, systemy modularne i syntezatory półmodularne, komputery z zainstalowanymi na nich instrumentami wirtualnymi – wszystko to możemy podpiąć do KeyStep Pro i to w różnych konfiguracjach. Nie można też zapomnieć w tym miejscu o synchronizacji, jakże istotnej w setupie scenicznym czy studyjnym, obejmującym różnego typu sprzęt i instrumenty. Testowana klawiatura może pochwalić się w tym zakresie sporymi możliwościami. Przydatny jest również tryb CONTROL oferujący możliwość zdalnego sterowania wartościami parametrów zewnętrznych instrumentów i to nie tylko ręcznie, ale także w sposób zautomatyzowany poprzez dedykowane patterny.”

„Możliwości oferowane przez KeyStep Pro w zakresie tworzenia patternów i ich wysyłania do urządzeń zewnętrznych, a także wszechstronność w kwestii komunikacji, pozwalają stwierdzić, że nowa propozycja firmy Arturia łącząca w sobie – zgodnie z oznaczeniem – kontroler i sekwencer, zdecydowanie stanowić może prawdziwe serce studyjnego setupu. Zastosowane tu rozwiązania wspierają kreatywny proces tworzenia projektów muzycznych, a na pokładzie KeyStep Pro nie brak też narzędzi, które z powodzeniem można wykorzystać podczas live actów na scenie.”

Będzie ciężko o bardziej dokładną, sumienną oraz specjalistyczną recenzje. Jednak zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem recenzji! Można to zrobić klikając przycisk poniżej!

Więcej informacji na temat Arturia KeyStep Pro znajdziesz poniżej. Miłego!

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors