Audiotech logo

1176 na trzecią dekadę XXI wieku – test WesAudio ng76 w 0dB.pl

Od swojej premiery w 1967 roku, kompresor 1176 uzyskał dziesiątki, jeśli nie setki nowych wcieleń. Jednym z nich była Beta76 od WesAudio – teraz zaktualizowana do wersji sterowanej cyfrowo jako ng76.

Ng76 to urządzenie należące do serii next generation WesAudio, czyli analogowych urządzeń sterowanych cyfrowo z wtyczki w programie DAW. Dzięki temu usprawnieniu podłączamy do kompresora sygnał audio, a następnie przez USB lub złącze Ethernet i swobodnie możemy przywoływać sesję z naszego ulubionego programu DAW jak Ableton Live, Avid Pro Tools czy Steinberg Cubase i przetwarzać sygnał według uznania.

W swojej recenzji Tomasz Wróblewski z 0dB.pl powiedział o nim tak:

To świetny, soczyście brzmiący, podążający za naszym intencjami kompresor analogowy FET na miarę trzeciej dekady XXI wieku. Sprzęt jest fantastycznie analogowy, ale nie muszę go nawet dotykać, by go użyć. A nawet gdybym chciał to enkodery są zabójczo dokładne i wyposażone w inteligentną funkcję akceleracji. Szybki ruch – duża zmiana, mały ruch – duża precyzja. Powtórzę – w mojej opinii to jeden z najlepszych kompresorów typu 1176 dostępnych w sprzedaży. Nie mam wobec niego żadnych zastrzeżeń, a swoją funkcjonalnością, a klasą brzmieniową bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Ng76 to jedno z tych urządzeń, które bardzo polubiłem, choć przyznam, że nie od razu. Gdy uporałem się ze wszystkimi protokołami, sieciami i konfiguracjami, a następnie postawiłem oba klocki z boku i zacząłem po prostu pracować bez konieczności dotykania samego urządzenia to poczułem, że naprawdę mogę trzymać się 0dB. Pe el.

Jak faktycznie brzmi WesAudio ng76 i czym faktycznie zaskoczył i zachwycił Tomasza Wróblewskiego ten kompresor? Sprawdź całą recenzję poniżej!

Więcej informacji na temat WesAudio ng76 znajdziesz poniżej.

Sprawdź inne testy/recenzje:

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors