SYNTH ATTACK!

WARSZTATY PRODUKCJI MUZYKI I OTWARTE SPOTKANIE Z NOWOCZESNYMI i VINTAGE’OWYMI INSTRUMENTAMI 

Synth Attack to seria warsztatów z produkcji muzyki elektronicznej organizowana przez Szkołę Muzyki Nowoczesnej oraz Audiotech. Nasza inicjatywa rozpoczęła się w 2017 roku. Warsztaty oparte są o 2-dniową trasę, podczas której odwiedzimy Warszawę i Wrocław. Do tej pory odbyły się trzy edycje, podczas których odwiedziliśmy Katowice, Wrocław, Warszawę, Kraków, Łódź i Poznań.

Ideą, która napędza nasze działania jest możliwość interakcji adeptów produkcji muzyki z syntezatorami hardware’owymi, których dostępność i możliwość przetestowania często jest ograniczona. 

W czasie Synth Attack zostaną pokazane nowe syntezatory, których jeszcze w Polsce nie było!

Dodatkowo będą z nami vintage’owe syntezatory, które ukształtowały historię muzyki. Tym bardziej więc, jest to niepowtarzalna okazja, aby połączyć przeszłość i przyszłość muzyki w jednym, pełnym pasji i pasjonatów miejscu.

Chcemy umożliwić każdemu z Was sprawdzenie swoich upragnionych narzędzi, a także obudzić w Was wewnętrznego twórcę, którego zechcecie pielęgnować i prezentować szerszej publice. Warsztaty są otwarte dla wszystkich bez względu na wiek, wiedzę oraz upodobania muzyczne!

BĘDĄ Z NAMI VINTAGE’OWE SPRZĘTY JAK:

Źródło: vintagesynth.com

Yamaha DX7

Yamaha DX7, czyli jeden z najpopularniejszych syntezatorów cyfrowych, wydany w 1983 roku. Zawierał on zupełnie nowy rodzaj syntezy o nazwie FM (Frequency Modulation). Jest nieco trudniejszy do zaprogramowania niż syntezator analogowy, ale może skutkować doskonałymi dźwiękami! Lista znanych artystów korzystających z tego syntezatora w swojej twórczości nie zmieściłaby się na tej stronie…

Źródło: vintagesynth.com

Roland SH-2000

SH-2000, wprowadzony w 1973 r., jest drugim syntezatorem Rolanda i jest w zasadzie ograniczoną wersją SH-1000. Podobnie jak 1000, jest to monofoniczny syntezator analogowy z jednym oscylatorem. Charakteryzuje się świetnym, starym, analogowym brzmieniem, jednak bez możliwości zmieniania barwy patchów. Zmienia się je za pomocą kolorowych przełączników, znajdujących się poniżej 37-klawiszowej klawiatury, które służą do wyboru jednego z 30 zaprogramowanych dźwięków.

Źródło: vintagesynth.com

Roland JX-8P

JX-8P to 6-głosowy polifoniczny syntezator, charakteryzujący się świetną implementacją MIDI, wieloma patchami, a także slotem na zewnętrzny cartridge. Jest to bardziej zaawansowana wersja swojego poprzednika, jakim był JX-3P. Programowanie brzmień jest w zasadzie zredukowane do przypisywania parametru, który chcemy kontrolować i zmienić do slidera znajdującego się obok pitch bendera. Naprawdę ciekawy instrument!

W CZASIE SYNTH ATTACK ODBĘDĄ SIĘ TAKŻE POLSKIE PREMIERY ŚWIETNYCH MASZYNEK! A BĘDĄ TO:

Novation Summit

Novation Summit, czyli zbudowany na innowacyjnych fundamentach uznanego przez krytykę – Novation Peak’a, 16-głosowy syntezator klawiaturowy z trzema oscylatorami na głos, skierowany do profesjonalnego lub półprofesjonalnego muzyka poszukującego inspirującego, instrumentu do użytku zarówno na żywo, jak i w studio. Summit skutecznie łączy moc dwóch Peaków na wyciągnięcie ręki, umożliwiając podzielenie lub nałożenie dwóch całkowicie niezależnych patchy lub sprawne przełączenie się między nimi. Jego premiera odbyła się w czasie berlińskiego Superbooth, a teraz Chris Calcutt – specjalista produktowy Novation – zaprezentuje go w Polsce i odbędzie się nasza oficjalna krajowa premiera! To naprawdę przepotężna maszyna. Więcej informacji o Summit znajdziecie TUTAJ.

Teenage Engineering Pocket Operator Modular System

Dodatkowo po raz pierwszy w Polsce pojawią się modulary od Teenage Engineering! Są to niesamowite zestawy DIY (Do it yourself), które dostarczają nie tylko radość konstruktorską, ale przede wszystkim brzmieniową! Do tego całość opatrzona jest świetnie zaprojektowanymi instrukcjami, niczym do klocków LEGO. Musicie to koniecznie sprawdzić i zobaczyć!

TO NIE KONIEC ATRAKCJI!

DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW PRZEWIDZIANE SĄ DARMOWE VOUCHERY NA KURS Z PORTALU MUSONEO.COM!

Kurs dotyczy domowego studia nagrań i porusza wszystkie istotne kwestie łączące się z tym tematem. Jest to bardzo szeroki temat i założyciel portalu – Maciej Polański – zrobił naprawdę świetną robotę i w bardzo przystępny sposób tłumaczy co i jak. Jest to ponad 5 godzin materiałów video, które każdy uczestnik Synth Attack otrzyma za darmo! Czego chcieć więcej? :>

I NA DOKŁADKĘ MEGA OKAZJA!

TYLKO UCZESTNICY SYNTH ATTACK MOGĄ ZAKUPIĆ SPRZĘT Z MEGA ZNIŻKĄ! W AKCJI UDZIAŁ BIORĄ:

  • Novation SL mk3 wersja 49 (normalna cena – 2349 zł | cena Synth Attack – 1999 zł) -350 zł!

  • Novation SL mk3 wersja 61 (normalna cena – 2850 zł | cena Synth Attack – 2450 zł) -400 zł!

  • Arturia MatrixBrute + flightcase (normalna cena – 8690 zł | cena Synth Attack – 7690 zł) -1000 zł!

  • Novation Summit (normalna cena – 9490 zł | cena Synth Attack – 7990 zł) -1500 zł!

ZASADY PROMOCJI

  1. Uczestnicy warsztatów Synth Attack mogą otrzymać vouchery na zakup sprzętu do zrealizowania w sklepie wspierającym Synth Attack vol. 4!

  2. Realizowane jest tylko 10 pierwszych voucherów na dane urządzenie

  3. Vouchery są realizowane tylko do 31/05/2019

  4. W przypadku Novation Summit obowiązuje przedsprzedaż (na Synth Attack premiera! Dostawa sprzętu w październiku 2019) – potwierdzeniem realizacji voucheru jest wpłacenie w sklepie zaliczki w wysokości min. 1.000 zł

Taka okazja nie zdarza się często, a więc jest się o co starać… ????

LISTA SKLEPÓW WSPIERAJĄCYCH PROMOCJĘ SYNTH ATTACK:

SYNTH ATTACK VOL. 4

 Synth Attack u Ciebie w mieście! Z przyjemnością zapraszamy Was na czwartą edycję warsztatów z produkcji muzyki. Tym razem przygotowaliśmy dwa wydarzenia, które odbędą się kolejno:

23/05/2019 Warszawa @ Miłość

PROGRAM

17:00-17:30 – Otwieramy drzwi i testujemy sprzęt
17:30-18:15 – Kuba Sojka „PEŁNA KONTROLA przy spotkaniu klasyki z nowoczesnością”
18:30-19:15  – Adam Milwiw-Baron „Matrixwerk”
19:30-20:15 – CALC “Czy NOVATION może nas czymś jeszcze zaskoczyć?”
20:30-end – Jam Session

24/05/2019 Wrocław @ Szkoła Muzyki Nowoczesnej

PROGRAM

17:00-17:30 – Otwieramy drzwi i testujemy sprzęt
17:30-18:15 – Kuba Sojka „PEŁNA KONTROLA przy spotkaniu klasyki z nowoczesnością”
18:30-19:15  – Adam Milwiw-Baron „Matrixwerk”
19:30-20:15 – CALC “Czy NOVATION może nas czymś jeszcze zaskoczyć?”
20:30-end – Jam Session

Zapisujcie powyższe daty w kalendarzach i wpadajcie koniecznie na Synth Attack! Poznajmy się, pogadajmy i potwórzmy coś! Vintage’owe perełki, które przywieziemy są naprawdę rewelacyjne i taka okazja z pewnością nieprędko się powtórzy. Do tego możecie się obkupić w niezły arsenał syntezatorowy za naprawdę dobrą kasę! Atrakcyjna oferta jest przewidziana tylko dla uczestników Synth Attack, także tym bardziej warto, co? Do zobaczenia!