Monitory studyjne Eve Audio - SC207 i SC305

Niezbędne urządzenia w każdym studio

Dobry monitor studyjny jest urządzeniem, którego nie może zabraknąć w żadnym studio. Bez odpowiednich monitorów niemożliwe by było poprawne zmiksowanie muzyki, a co za tym idzie – osiągnięcie satysfakcji z efektu pracy. Jakie monitory są godne zaufania? Naszą propozycją jest Eve Audio. W czterech poniższych artykułach znajdziecie najważniejsze informacje na temat dwóch produktów niemieckiej firmy – SC207 i SC305, a także wykorzystywanej w nich technologii AMT oraz tego, jakie jest powiązanie między akustyką pomieszczenia, a używanymi monitorami.

 

Monitory studyjne Eve Audio

SC207 to monitor dwudrożny, a SC305 – trójdrożny. Choć monitory dwudrożne są popularniejsze w domowych studiach nagraniowych, to SC305 nie powinno się traktować jak zwykłego monitora trójdrożnego. Eve Audio przedstawiło interesującą propozycję na wyeliminowanie przeszkód (czyli ceny i gabarytów), które dotychczas odstręczały wielu potencjalnych użytkowników. W SC305 znajdziemy dwa woofery. Jeden, w pewnym sensie basowy, obejmuje częstotliwości do 350 Hz, a drugi, którego można by nazwać nisko-średniotonowym – do 3000 Hz. W rezultacie głośniki basowe nawzajem się odciążają, a brzmienie basu może być jeszcze wyrazistsze!

 

Dbałość o szczegóły i zaawansowana technologia

Co sprawia, że monitory studyjne od Eve Audio są godne uwagi? W obu omawianych modelach wykorzystano sześcioipółcalowy woofer SilverCone wyposażony w system magnetyczny z miedzianą nakładką pozwalającą utrzymać symetryczność pola magnetycznego. W efekcie otrzymujemy bardziej przejrzyste brzmienie pozbawione zniekształceń harmonicznych bez względu na poziom ciśnienia dźwięku.

Omawiane monitory wyposażone są we wzmacniacze PWM klasy D z chroniącymi je limiterami. Nawet jeśli nie zamierzamy testować ich wytrzymałości, limiter z pewnością będzie przydatnym zabezpieczeniem.

Każdy głośnik Eve Audio jest sterowany zaawansowanym systemem DSP, który używa przetwornika A/C 24 bity/192 kHz Burr-Brown A/D. Z jego pomocą mamy kontrolę nie tylko nad regulacją głośności, lecz także konkretnymi ustawieniami filtra.

 

Technologia AMT

Technologia AMT (Air Motion Transformer), czyli technologia transformacji ruchu powietrza, jest jednym z największych atutów monitorów Eve Audio. Eve Audio jest jednym z niewielu producentów, którzy stosują tę unikalną technologię. Więcej o jej innowacyjności możecie przeczytać w tym artykule.

Zapraszamy do lektury!

 

Odsłuchy Eve Audio