Audiotech logo

IsoAcoustics – popraw brzmienie swojego odsłuchu!

IsoAcoustics to kanadyjska firma specjalizująca się w produkcji rozwiązań wibroizolacyjnych, poprawiających jakość wrażeń odsłuchowych. Nagradzane, opatentowane konstrukcje IsoAcoustics zarządzają energią głośnika, ograniczają rezonanse i sprawiają, że dźwięk jest bardziej punktowy i odzwierciedla to, co potrzebujesz usłyszeć. Nie wierzysz? Spróbuj, a przekonasz się sam!

Seria ISO – wibroizolacyjne podstawki z możliwością kątowania odsłuchu

Seria ISO to podstawki izolacyjne, które oprócz izolacji pozwalają na ustawienie monitorów pod odpowiednim kątem, aby uzyskać optymalny odsłuch. Użytkownik ma dokładnie 14 możliwości różnych ustawień. W skład serii wchodzi kilka modeli różniących się od siebie wymiarami i udźwigiem. Warto podkreślić, że ze względu na specyfikę danych rozwiązań odsłuchowych, dwa modele z serii, czyli ISO-200Sub oraz ISO-430 nie udostępniają możliwości kątowania.

Seria ISO-PUCK – krążki wibroizolacyjne

IsoAcoustics oferuje różnorodne modele elastycznych krążków izolacyjnych, dostosowanych do różnych zakresów masy. Mogą to być pojedyncze małe izolatory jak ISO-PuckISO-Puck mini, czy ISO-Puck 76, które różnią się udźwigiem w zależności od przeznaczenia. Mogą posłużyć do izolacji nie tylko monitorów odsłuchowych i subwooferów, ale także innych urządzeń jak np. wzmacniacze gitarowe, gramofony itd.

Seria V120 – wibroizolacyjny uchwyt sufitowy i ścienny

IsoAcoustics V120 wyposażony jest w unikalny, niskoprofilowy moduł izolacyjny, który może zostać wykorzystany do zastosowań ściennych i sufitowych, oferując uznaną izolację akustyczną, z której słynie IsoAcoustics. System V120 zapewnia estetyczny i ekonomiczny sposób na wyraźne zwiększenie przejrzystości dźwięku profesjonalnych głośników montowanych na ścianie lub suficie. Uchwyt izolujący V120 można łatwo skonfigurować za pomocą uchwytów IsoAcoustics lub dostosować do uchwytów innych firm, w tym kratownicy czy szyny montażowej. Dzięki udźwigowi do 18,1 kg i adapterom dostępnym dla większości popularnych profesjonalnych głośników audio, ten zestaw zapewnia 360 stopni obrotu w poziomie oraz 90 stopni regulacji kąta nachylenia w pionie. Korzystając z uchwytu V120, monitory studyjne można ustawić niemalże dowolnie, a także umożliwić sobie łatwy dostęp do głośnika. Jest to również idealne rozwiązanie pod kątem dźwięku przestrzennego, czy obiektowego jak Dolby Atmos, gdzie wymagane jest odpowiednie rozmieszczenie głośników.

Jak to działa?

Skuteczność izolacji wynika z kształtu, grubości, twardości i właściwości zastrzeżonego materiału izolacyjnego oraz sposobu, w jaki izolatory współpracują wraz z wewnętrzną wkładką do zarządzania wibracjami.

Zarządzanie energią głośnika

Stojaki IsoAcoustics są kierunkowe i zaprojektowane tak, aby można je było ustawić z logo skierowanym w tym samym kierunku, w którym działają przetworniki głośników. W rezultacie zarządzają energią w osi, w przeciwieństwie do jednorodnych materiałów, które pozwalają głośnikom oscylować we wszystkich kierunkach. Taki sposób zarządzania energią zapewnia wysoki stopień wibroizolacji, większą klarowność i otwartość brzmienia.

Połączenie z głośnikiem i powierzchnią nośną

Produkty IsoAcoustics są zaprojektowane tak, aby łączyć się z podstawą głośnika i powierzchnią nośną, dzięki czemu energia jest efektywnie zarządzana przez wewnętrzne izolatory. Kształt izolatorów tworzy efekt przyssawki na gładkich powierzchniach lub zapewnia silny chwyt, jeśli powierzchnia jest teksturowana.

IsoAcoustics oferuje różnorodne modele, z których każdy jest dostosowany do różnych zakresów wagowych. Limity wagowe określone przez IsoAcoustics są oparte na krzywej wydajności. Wydajność izolacji spada, gdy waga zbliża się do określonych limitów wagi, natomiast spada tym bardziej, im bardziej limit wagi jest przekraczany. Dlatego niezwykle istotnym jest, aby dobrać odpowiednie rozwiązanie IsoAcoustics do konkretnego produktu i potrzeb. 

Dodatkowo niektóre produkty pozwalają na ustawianie odsłuchów pod odpowiednim kątem jak np. standy z serii ISO, podczas gdy innych zalętą jest niski profil i możliwość dowolnej konfiguracji izolatorów jak np. w przypadku krążków z serii ISO-PUCK. W dobie popularyzacji dźwieku przestrzennego, a zwłaszcza obiektowego jakim jest Dolby Atmos, niezwykle przydatne mogą się okazać izolatory z serii V120, które pozwalają zawiesić bądź zamontować określone głośniki niemalże w dowolnej pozycji i na dowolnej powierzchni nośnej. Dodatkowo w ofercie firmy można znaleźć rozwiązania na scenę jak izolatory STAGE-1, czy kompletne rozwiązanie z podstawą do izolacji wzmacniaczy gitarowych i innych tego typu urządzeń – STAGE-1 Board.

Poprawa jakości odsłuchu

Zwięźlejszy, bardziej punktowy bas

Większa klarowność i otwartość brzmienia

Naturalny i przestrzenny dźwięk

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o technologii IsoAcoustics, która odpowiada za profesjonalną wibroizolację i poprawę wydajności odsłuchów, kliknij przycisk poniżej.

Selektor produktów IsoAcoustics – znajdź rozwiązanie dla siebie!

Limity masy określone przez IsoAcoustics oparte są na krzywej wydajności. Wydajność izolacji spada, gdy masa zbliża się do określonych limitów, a wydajność zmniejsza się jeszcze bardziej, im bardziej limit wagi zostaje przekroczony. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni izolator IsoAcoustics pod konkretny model monitorów odsłuchowych. Jeżeli nie jesteś pewny, które adaptery czy uchwyty powinieneś wybrać, aby odpowiednio zamontować głośniki za pomocą systemu V120, to kalkulator również w tym pomoże. Wystarczy wprowadzić model głośnika, wybrać odpowiednią aplikację i gotowe! Kalkulator wyświetli odpowiednie rozwiązanie. Po aktualizacji, obsługuje aż ponad 5,000 produktów!

Sprawdź i przekonaj się sam jak to działa!

Polecane produkty

Skontaktuj się z nami

Poniżej kilka kilka skrótów dla Ciebie, a jeżeli potrzebujesz czegoś innego, to przejdź do zakładki kontakt i pisz bezpośrednio. Nie gryziemy!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors