Audiotech logo

Waldorf pyta, Hans Zimmer odpowiada

Raczej nikt nie ma wątpliwości, że Hans Zimmer to dźwiękowy gigant, muzyczna osobowość istniejąca w swojej odrębnej kategorii. Ze swoim portfolio obejmującym muzykę do ponad 150 filmów jest jednym z najbardziej płodnych i rozpoznawalnych kompozytorów, kompletnie dominując w XXI wieku.

W swojej ponad 40-letniej karierze Hans Zimmer przeszedł kilka etapów – od pianisty, przez klawiszowca w The Buggles (gdzie współpracował m.in. z Trevorem Hornem), producenta, sound designera, aż do roli z której kojarzy go większość, czyli kompozytora filmowego. Jego znakiem rozpoznawczym przez całą kompozytorską karierę stało się łączenie dwóch światów – instrumentów akustycznych z syntezatorami i cyfrowym przetwarzaniem – od „Rain Mana” aż po nagrodzoną Oscarem w 2020 roku muzykę z „Diuny” Denisa Villeneuve’a.

W ostatnich latach Hans Zimmera nieco częściej wychodzi ze swojego studia, żeby stanąć na scenie i zagrać skomponowaną przez siebie muzykę na żywo. Razem z nim pojawiają się na scenie różne instrumenty – w tym kilka instrumentów Waldorfa, niemieckiego producenta syntezatorów, z którym Zimmer zetknął praktycznie na początku istnienia marki jeszcze w latach 80.

Jak Zimmera zaczynał swoją przygodę z muzyką? Jakie instrumenty jeżdżą z nim po scenach całego świata? Na te pytania i kilka innych poznacie odpowiedzi w wywiadzie Waldorf – Hans Zimmer.

Dodatkowo przypominamy, że kompozytor ponownie pojawi się na koncercie w Polsce w kwietniu 2023.

Posłuchaj muzyki skomponowanej przez Hansa Zimmera

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors