Audiotech logo

Waldorf Iridium Core – już dostępny!

Już jest!

Po tygodniach oczekiwań Waldorf Iridium Core dojechał do naszych magazynów i niektórzy z was pewnie już otworzyli karton z instrumentem (my też!)

Iridium Core to odchudzona wersja flagowca od Waldorfa. Przede wszystkim zmniejszono rozmiar i wagę instrumentu – w przypadku wersji Iridium Keyboard to nie ma aż tak dużego znaczenia, bo to musi być gabaryt, który wraz z klawiaturą z polifonicznym aftertouch jest po prostu pomijalny, a i tak sam Iridium Keyboard jest relatywnie kompaktowy, jeśli chodzi o wymiary i wagę. 

Schody zaczynają się kiedy porównamy wersję desktopową (po prostu Waldorf Iridium) z najnowszym Iridium Core. Waga zmniejsza się ponad dwukrotnie (5.4 kg -> 2.2 kg), ale przede wszystkim oszczędzamy na podstawowych wymiarach – z 44 cm do 34 cm w osi poziomej i z 30 cm do 20 cm w osi pionowej.

W tekście to może nie robić takiego wrażenia, ale na żywo, na biurku – różnica jest kolosalna. 

Jeśli chodzi o złącza – mamy 2 wejścia do sterowania napięciowego zamiast czterech, MIDI przesyłane jest złączami TRS zamiast klasycznych DIN (w zestawie przejściówki), poza tym pozostałe gniazda wejściowe i wyjściowe pozostają bez zmian. 

Podstawowa informacja – w Iridium Core otrzymujemy 12 głosów, zamiast 16 w pozostałych modelach z serii, zmieniono także interfejs użytkownika – mniej pokręteł i mniej padów.

Już podczas testowania wcześniejszych wersji zauważyliśmy, że to ekran dotykowy przyciąga najwięcej uwagi podczas programowania instrumentu – jest wyraźny i bardzo responsywny. Stworzenie Core pokazuje, że Waldorf rozmawiał z użytkownikami – ideą Iridium Core jest rezygnacja z dodatkowych kontrolek, bo i tak wszystko jest dostępne i edytowalne na LCD.
U nas zdania są podzielone, ale są wśród nas niektórzy, którzy od wcześniejszych wersji skupiali się głównie na ekranie, często nie potrzebując większości dodatkowych potencjometrów.

I w tym momencie należy zadać sobie pytanie: „do czego zamierzam wykorzystać Iridium?”.

Jeśli będzie pracować stacjonarnie, w konkretnym studiu, w którym jest dużo miejsca – zdecydowanie wersja Iridium Keyboard albo desktopowy Iridium. To samo, jeśli jesteście fanami klasycznych, pokrytych pokrętłami paneli. 

Jeśli często jesteśmy w trasie, mamy inny master keyboard z polifonicznym aftertouch, występujemy w formie live-actu, albo po prostu mamy mniej miejsca – koniecznie Iridium Core.

Kto na niejednej obwiedni w życiu śmigał to dobrze wie, że 12 głosów zamiast 16 to nie jest dealbreaker, a otrzymujemy ten sam, sprawdzony, znakomicie brzmiący, tnący niczym laser, multi-silnik syntezy i samplingu. Filtry z mnóstwem trybów i ustawień, które z prostego brzmienia bazowego mogą zrobić coś oryginalnego i zaskakującego.

Czy Iridium to synth dla każdego? Zdecydowanie nie, ale jeśli podstawą Twojej kompozycji jest kreacja, innowacja i badanie nieznanych gruntów to Iridium są synthami dla Ciebie.

Już niedługo więcej materiałów z Waldorfem Iridium 💜 Core – obserwujcie nasze social media.

Więcej informacji na stronach produktów:

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors