Audiotech logo

Vovox

 

VOVOX® został założony w 2002 roku przez inżyniera materiałowego Jürga Vogta. Utworzenie firmy poprzedziło pięć lat intensywnych badań nad produktami.

src=Początkowo wszelkie prototypy i koncepcje zostały stworzone i przetestowane wspólnie z muzykiem Kasparem Kramisem, którego podstawowe idee miały znaczący wpływ na finalny efekt. Na krótko przed założeniem firmy Jürg Vogt dokonał przełomu i wynalazł nową konstrukcję kabla. Projekt ten decyduje o wyjątkowości przewodów sygnałowych VOVOX® i stanowi podstawę wybitnej jakości dźwięku oraz optymalnych warunków obsługi kabli o grubym rdzeniu. W krótkim czasie VOVOX® przeobraził sceptyków w entuzjastów. Firmie udało się przekonać wielu profesjonalnych muzyków i inżynierów dźwięku do tego, aby korzystali w codziennej pracy z kabli VOVOX®.

VOVOX® montuje kable wyłącznie w swoim warsztacie w Ebikon (Lucerna), w samym sercu Szwajcarii. Również produkcja kabli odbywa się przy udziale partnerów znajdujących się w Szwajcarii lub w sąsiednich krajach. Zagraniczni dostawcy brani są pod uwagę tylko w przypadku, gdy wymagania jakościowe są tak specyficzne, że nie mogą być spełnione przez lokalnych producentów.

 

src=Filozofia marki
„Im wyraźniejszy dźwięk dociera do ucha, tym bardziej nas porusza. Ponieważ w VOVOX® każdy z nas jest pasjonatem muzyki, postanowiliśmy opracować przewody do transmisji dźwięku zoptymalizowane pod kątem transmisji dźwięku tak czystego, jak to tylko możliwe.

Koncepcja przesyłania dźwięku musi być adekwatna do tego, co słyszy ludzkie ucho. Dlatego różnica dźwięku, która jest mierzalna, ale nie jest słyszalna, nie ma dla nas znaczenia. Jednak istotne rozwiązania dźwiękowe są dla nas ważne nawet jeśli są sprzeczne z ogólnie dostępną wiedzą. Nie chcemy traktować kabli jako obiektów kultu, ale ślepe testy pokazują prawdziwą różnicę w dźwięku.

Aby zapewnić możliwie najlepszą transmisję sygnału mamy szeroką gamę przewodów do wszystkich aplikacji w łańcuchu produkcji audio – od wewnętrznych połączeń we wzmacnianych instrumentach do głośników w domu. Troszczymy się także o poprawę jakości nagrań studyjnych z wykorzystaniem naszych produktów.

Rozwój doskonałych dźwiękowo kabli jest ciągłym procesem, cenimy doświadczenie i wkład naszych klientów oraz partnerów. Informacje te łączymy z naszymi badaniami w ciągłym rozwoju i ulepszaniu naszych produktów.”

Jürg Vogt

 

 

 

 

src=     src=     src=

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors