Audiotech logo

To jak ta lampa brzmi? Heritage Audio Tubesessor w Nebula Studio

W zeszłym roku Heritage Audio zaprezentowało kilka nowych urządzeń, ale szczególną uwagą od początku cieszyły się nowe kompresory lampowe. Maciek Karbowski z Nebula Studio miał okazję sprawdzić oby dwa urządzenia, czyli Herchilda i Tubesessora. Materiał o Herchildzie mogliście sprawdzić wcześniej, a teraz przyszedł czas na Tubesessora.

Optyczne kompresory lampowe to jedno z takich rozwiązań, które potrafi w piękny sposób ustabilizować i kontrolować tak skomplikowany sygnał jak wokal, zachowując przy tym cały charakter nagrania, ale świetnie sprawdzają się również np. na gitarach basowych i syntezatorach, które dużo zyskują przez lampowy charakter. Dodatkowo Tubesessor posiada też oddzielny obwód saturacji, który pozwala na ustalenie ilości harmonicznych dodawanych przez lampę, co może pomóc albo wysunąć instrument nieco do przodu lub kompletnie zniekształcić jego brzmienie – wszystko zależnie od potrzeb.

W poniższym filmie od Nebula Studio słychać wszystkie te cechy, a dzięki swojej elastycznej konstrukcji Tubesessor sprawdza się tu nawet na... werblu.

Dowiedz się więcej o Heritage Audio Tubesessor

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors