Audiotech logo

teenage engineering PO-80 – twórz własne winyle!

teenage engineering wypuścili PO-80, czyli kompaktową i przenośną nagrywarkę przeznaczoną do nagrywania i odtwarzania 5-calowych płyt winylowych. Jest to efekt współpracy teenage engineering, projektanta Yuri suzuki i japońskiej firmy produkującej zabawki edukacyjne – firmy gakken. Twórz własne winyle i ciesz się analogowym lo-fi!

Podłącz dowolne urządzenie audio do gniazda wejściowego audio 3,5 mm i błyskawicznie wytnij własną płytę z charakterystycznym dźwiękiem ultra-lo-fi. Twoje nagrania i dowolny 7-calowy winyl będą odtwarzane w PO-80 z ciepłym, analogowym charakterem. Warto podkreślić, że PO-80 jest dostarczany jako zestaw do samodzielnego montażu (DIY) z prostą instrukcją. Zawiera wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia płyt: ramię tnące z igłą, która graweruje dźwięk na 5-calowych płytach winylowych, ramię do odtwarzania, papierowe opakowania i naklejki na środku. Dostępna jest również torba transportowa (sprzedawana osobno), a także paczka płyt i głowica tnąca.

Historia tej współpracy jest również ciekawa – teenage engineering spotkał się z japońskim projektantem i artystą, yurim suzuki, 10 lat temu, kiedy był freelancerem w ich studiu w Sztokholmie. Od początku połączyła ich pasja do zabawnych gadżetów muzycznych. Po tym, jak Yuri stworzył nagrywarkę z pomocą firmy gakken, teenage engineering i Yuri połączyli siły i stworzyli nową wersję, z mentalnością Pocket Operatorów i zaktualizowanym designem. Teraz każdy może zacząć tworzyć własne płyty w domu, z fabryką płyt PO-80!

teenage engineering określa jako „PO”, co nawiązuje do Pocekt Operatorów, czyli kieszonkowych syntezatorów tej marki, ponieważ całość świetnie współpracuje z tymi instrumentami.

Jeżeli jednak chcesz nagrać jakikolwiek utwór na winyl z pomocą PO-80, to warto skorzystać z dedykowanej strony masteringowej teenage engineering, która przeprowadzi cię przez cały proces odpowiedniego przygotowania nagrania, aby całość było jak najefektywniejsza i efektowna po nagraniu ????

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors