Audiotech logo

teenage engineering op-1 field otrzymał vocoder!

teenage engineering wypuścili aktualizację do OP-1 field, dzięki czemu został wyposażony w vocoder! vo(ice)(en)coder zrewolucjonizował muzykę od czasu wprowadzenia go na świat przez Homera Dudleya w Bell Labs w 1938 roku. Zaprojektowany do analizy i syntezy ludzkiego głosu, ikoniczni artyści przez lata używali tego urządzenia, aby ich syntezatory śpiewały, od Wendy Carlos i Boba Mooga po Kraftwerk, Herbie Hancocka, Beastie Boys, Tupaca, Daft Punk i niezliczoną ilość innych. Teraz twoja kolej!

Jak uaktywnić vocoder?
Teraz i Ty możesz wypróbować ten efekt, pobierając i instalując nową, bezpłatną aktualizację firmware’u do OP-1 field.

1. Pobierz i zainstaluj nowy firmware
2. Wybierz silnik syntezy
3. Przytrzymaj klawisz Shift i naciśnij dowolny klawisz slotu dźwiękowego 1–8
4. Załaduj wokoder
5. Enjoy!

Po prostu baw się!
Przy aktywnym vocoderze, naciśnij mikrofon, aby wybrać źródło wejściowe. Możesz użyć dowolnego źródła wejścia, takiego jak wbudowany mikrofon, zestaw słuchawkowy, a nawet radio lub USB. Po wybraniu źródła wejściowego mów i graj nuty na klawiszach. Powinieneś teraz usłyszeć, jak OP-1 field rozbrzmiewa pięknym śpiewem!

W vocoderze OP-1 field, wejście audio (modulator / twój głos) przechodzi przez bank 20 filtrów z kontrolowaną szerokością pasma i przesunięciem formantowym. Brzmienie jest wbudowane. To niestandardowy syntezator polifoniczny z 7 oscylatorami, który przechodzi od pojedynczego przebiegu piłokształtnego do czystego białego szumu. Jak zawsze wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym i brzmienie można modulować. Kontrolki są następujące:

  • niebieski kontroluje silnik syntetyczny;
  • brunatny kontroluje przesunięcie formantowe;
  • szary kontroluje liczbę pasm;
  • pomarańczowy kontroluje miks pomiędzy „suchym”, a przetworzonym sygnałem.

Pobierz najnowszy firmware TUTAJ!

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors