Audiotech logo

Sontronics DrumPack i DrumPack Plus już dostępne!

Rewolucja w mikrofonowaniu perkusji

Brytyjska marka mikrofonów Sontronics wprowadziła na rynek nowe zestawy mikrofonowe DrumPack i DrumPack Plus, które zrewolucjonizują dźwięk bębnów, zarówno w studio, jak i na scenie.

Łącząc nagradzane mikrofony pojemnościowe serii Sontronics zaprojektowane specjalnie dla brzmienia stopy, werbli i tomów, Sontronics DrumPack i DrumPack Plus zapewniają ponad 30% oszczędność w porównaniu z indywidualnym zakupem mikrofonów.

Pięcioczęściowy zestaw DrumPack składa się z DM-1B do stopy, DM-1S do werbla i trzech mikrofonów DM-1T do tomów. Wszystko to jest pakowane razem z czterema uchwytami mikrofonowymi w wytrzymałej walizce ABS.

sontronics_drumpack_4

Siedmioczęściowy DrumPack Plus zawiera DM-1B, DM-1S i trzy DM-1T plus dwa mikrofony pojemnościowe Sontronics STC-10 do użytku jako overheady lub do miksowania perkusji solo.

Mikrofony serii DM były opracowywane przez ponad 3 lata przez twórcę marki Sontronics – Trevora Coleya, wraz z najlepszymi perkusistami i producentami. Każdy mikrofon został specjalnie zaprojektowany, aby dokładnie uchwycić charakterystykę każdego elementu zestawu perkusyjnego od trzasku werbla do rezonansu tomów i gwałtownego uderzenia stopy, a także aby bez wysiłku dać niezrównane wyniki w studiu lub w środowisku nagłośnienia live.

Od momentu premiery DM-1B, DM-1S i DM-1T otrzymały entuzjastyczne recenzje, zdobyły liczne nagrody i znalazły się w zestawach studyjnych i touringowych czołowych perkusistów, w tym Dave’a Grohla, Joeya Kramera Aerosmith, Dom Howarda Muse i wielu innych.

sontronics_drumpack_3

Zwycięzca nagrody Grammy, producent Mark Rankin mówi – „Byliśmy testerami mikrofonów Sontronics DM na zasadzie porównań A/B w zestawieniu z mikrofonami wartymi tysiące funtów i musieliśmy sprawdzać ścieżki, ponieważ mikrofony Sontronics brzmiały lepiej niż te drogie. Byliśmy całkowicie zachwyceni!”

Sontronics DrumPack i DrumPack Plus są absolutnie niezbędne dla każdego perkusisty, producenta lub studia, które chcą uzyskać najwyższej jakości sygnał audio z niesamowicie brzmiących mikrofonów pojemnościowych.

Informacje o pojedynczych mikrofonach:

sontronics_dm1b_front

Sontronics DM-1B

Ten kardioidalny mikrofon pojemnościowy o dużej membranie, zapewnia doskonałą rejestrację całego zakresu dynamiki bębna stopy dzięki wysokiej czułości, wyjątkowo małemu szumowi własnemu, tłumikowi -15dB i obsłudze ciśnienia akustycznego do 155 dB SPL. Zapewnia znakomite wyniki na bębnie stopy, ale także brzmi fantastycznie na piecach gitary basowej, niskich instrumentach blaszanych, saksofonie tenorowym, a nawet w przypadku męskich wokali.

sontronics snare i tom

Sontronics DM-1S i DM-1T

Te kardioidalne mikrofony pojemnościowe o małej membranie zostały zaprojektowane z niewielkimi zmianami, aby idealnie uchwycić dokładny dźwięk werbla (DM-1S) i tomów (DM-1T). Każdy mikrofon posiada tłumik -10 dB i obsługę SPL do 135 dB. Mikrofon uchwyci każdy element twojego dźwięku od delikatnego pierwszego uderzenia przez grzechotki i trzaski werbla po kompletną głębię tomów.

Sontronics STC-10

Te mikrofony pojemnościowe o małej membranie (z których dwa są dołączone do Drumpack Plus) posiadają dwustopniowe elementy kontrolne – pad oraz filtr. Do tego charakteryzują się precyzyjną reakcją plus dostarczają smukłe wysokie częstotliwości, które są już znakiem rozpoznawczym marki Sontronics. Jako para, niesamowicie sprawdzą się jako overheady, ale także zabrzmią oszałamiająco, niezależnie od tego, czy są używane indywidualnie do perkusji solowej, instrumentów dętych drewnianych lub instrumentów smyczkowych, czy też razem w przypadku stereofonicznej gitary akustycznej lub pianina!

sontronics_drumpack_3

Specyfikacja techniczna:

Charakterystyka: kardioida
Pad: 0 / -15dB (DM-1B), 0 / -10dB (DM-1S, DM-1T i STC-10)
Filtr (tylko STC-10): liniowy / 75 Hz
Odpowiedź częstotliwościowa: 20Hz – 20kHz (DM-1B), 30Hz – 20kHz (DM-1S i 1T, STC-10)
Czułość: 6 mV / Pa -45 dB ± 2 dB (DM-1B),
8mV / Pa -42dB ± 2dB (DM-1S i 1T),
11 mV / Pa -39 dB ± 2 dB (STC-10)
Impedancja (wszystkie mikrofony): ≤200 Ohm
Poziom szumu (A ważone): 14 dB (DM-1B, 1S i 1 T), 18 dB (STC-10)

Max. SPL : 155 dB (DM-1B), 135 dB (DM-1S i 1 T), 130 dB (STC-10)
Źródło zasilania (wszystkie mikrofony): wymagane zasilanie fantomowe 48 V ± 4 V
Złącza (wszystkie mikrofony): 3-pin XLR
Wymiary: 144 x 72 x 72 mm (DM-1B),
91 x 22 x 22 mm (DM-1S i 1 T),
150 x 21 x 21 mm (STC-10)
Waga: 829g (DM-1B), 86g (DM-1S i 1T), 125g (STC-10)
W zestawie: uchwyty mikrofonowe x4 lub x6, stylowy case ABS na cały zestaw

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors