Audiotech logo

Szkoła Muzyki Nowoczesnej – Dzień Otwarty (relacja)

Dni Otwarte Szkoły Muzyki Nowoczesnej

W miniony piątek miała miejsce wyjątkowa celebracja w ramach eventu „Dzień Otwarty Szkoły Muzyki Nowoczesnej”. Uroczystość była nie tylko okazją do świętowania 25-lecia istnienia marki Arturia ale także premiery Arturia AstroLab. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono entuzjastów muzyki, w tym producentów muzycznych i sound designerów. Liczne atrakcje przygotowane przez firmę Audiotech we współpracy ze Szkołą Muzyki Nowoczesnej stanowiły nie lada gratkę dla każdego pasjonata branży muzycznej.

Zanim zegar wybił godzinę 16:00, przybyli już pierwsi entuzjaści muzyki, aby uczestniczyć w demonstracji Gustawa Bachorza, który zaprezentował możliwości, jakie oferuje zaawansowany syntezator Waldorf Iridium Keyboard. Warsztat zawierał prezentację tworzenia muzyki na żywo, wykorzystującą złożone przebiegi fal, barw dźwiękowych i filtrów, pochodzące z tego niezwykle zaawansowanego synth’u.

Gustaw Bachorz Waldorf Iridium Keyboard

Godzina 17:00 należała do Wojtka Błachowiaka. Nauczyciel z Szkoły Muzyki Nowoczesnej, dzielił się wiedzą na temat produkcji muzycznej wykorzystując DAW ABLETON LIVE 12 oraz serię Launchkey oraz Launchpad firmy Novation.

Następnie, o 18:00, nadszedł czas na Kacpra Łabudę, doświadczonego twórcę muzyki do gier. Uczestnicy mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda jego proces pracy, podczas którego prezentował różnorodne techniki i triki z zakresu sound designu.

Dzień warsztatów zakończył Kuba Sojka, wszechstronny producent muzyczny, specjalista od syntezy dźwięku i live performer. Kuba demonstrował możliwości instrumentu Arturia AstroLab, a to wszystko przy wsparciu samplera teenage engineering EP 133 K.O. II.

Czy to już wszystko? Absolutnie nie! Podobnie jak w tradycyjnej szkole, nadszedł czas na sprawdzian wiedzy. Ekipa Audiotech przygotowała aż pięć pakietów oprogramowania o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. W skład każdego z pakietów wchodziły takie „smakołyki” jak Arturia Pigments, Arturia Analog Lab Pro, Focusrite Fast Bundle czy Waldorf Largo 2. Pięciu najbardziej spostrzegawczych i szybkich uczestników nie tylko zweryfikowało swoją wiedzę, ale także zdobyło cenne narzędzia do produkcji muzyki.

Należy podkreślić, że w Jam Roomie, obok Arturia AstroLab, uczestnicy mieli możliwość dokładnego przetestowania urządzeń od takich producentów jak Novation, Waldorf, Arturia oraz poznać zwariowany świat teenage engineering. Na szczególnym stanowisku teenage engineering, po raz pierwszy w Polsce zaprezentowała się pełną rodziną seria CH-8, w skład której wchodzą Carlo, Leila, Miki, Ivana, Bogdan, Gisela, Olga oraz Hatshepsut.

Po intensywnym dniu pełnym edukacyjnych wrażeń nadszedł czas na odprężenie. Szkoła Muzyki Nowoczesnej zorganizowała otwartą studniówkę dla swoich słuchaczy i absolwentów w Hali Świebodzki. Impreza ta była okazją do prezentacji umiejętności przez różnorodnych artystów, od przedstawicieli sceny rapowej, przez chłodne brzmienia muzyki chillout, aż po dynamiczną elektronikę. Kulminacyjnym punktem wieczoru był wspólny występ w formacie B2B, w którym wystąpili Kuba Sojka i Adam Milwiw-Baron (Buwebał).

Bez wątpienia był to dzień pełen emocji, doznań i ciekawostek, ale przede wszystkim bogaty w wiedzę. Dni Otwarte Szkoły Muzyki Nowoczesnej 2024 na stałe zapisały się w na kartach historii, więc pozostało tylko czekać na kolejną edycję!

Pełną fotorelacje możecie znaleźć klikając TUTAJ

Dowiedz się więcej o urządzeniach wykorzystanych podczas warsztatów:

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors