Audiotech logo

Skompresuj sygnał na 76 sposóbów z WesAudio Beta76!

WesAudio Beta76 to kompresor stworzony na bazie jednego z największych klasyków w historii produkcji muzyki. I jak w przypadku większości urządzeń WesAudio jest to rozwiązanie, które zostało udoskonalone o kilka dodatkowych możliwości na obecne czasy!

Tego rozwiązania przedstawiać nie trzeba, więc nie będę omawiał skąd, dlaczego i do czego jest dobry kompresor z końcówką 76. Po prostu zwrócę uwagę tylko na dwie cechy – jedna to filtr sidechain, który pozwala na to, żeby kompresor mniej „zwracał uwagę” na niższe częstotliwości. W tym przypadku częstotliwości odcięcia to 60, 90 i 150Hz.

Druga znacznie ważniejsza cecha to dwa tryby pracy – Modern/Vintage, które decydują o układzie desymetryzacji sygnału wejściowego. Tryb Modern – to układ elektroniczny, dokładnie taki sam jak w poprzedniej wersji kompresora, Tryb Vintage –  transformator wejściowy firmy Carnhill. W efekcie mamy uniwersalne urządzenie o dwóch odmiennych możliwościach brzmieniowych.

Jak to brzmi w praktyce? Poniżej zapraszamy do sprawdzenia dwóch filmów, w których użyliśmy Bety76 do kompresji sumy bębnów (zmonofonizowanej) oraz do kompresji wokalu.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors