Audiotech logo

RedNet Control 2.4 – nowe oprogramowanie dla przetworników Focusrite.

RedNet Control 2.4 – aktualizacja dla przetworników Dante firmy Focusrite

Aktualizacja oprogramowania, która dodaje kompatybilność z Dante Domain Manager (DDM) i AES67 / AES70, a także funkcję Kill Switch AES3 oraz tryb pracy w tle i inne ulepszenia.

Focusrite Red i RedNet kompatybilne z Dante Domain Manager (DDM)

RedNet Control 2.4 sprawia, że wszystkie interfejsy audio Focusrite Red oraz RedNet z architekturą Audinate Brooklyn 2, Ultimo i Ultimo X są kompatybilne z Dante Domain Manager. Ta nowa funkcjonalność przynosi korzyści administratorom dużych sieciowych systemów audio, którzy mogą teraz przypisywać strukturę uprawnień Dante Domain Manager użytkownikom RedNet Control. RedNet Control 2.4 rozpoznaje cztery różne poziomy dostępu do systemu przyznane w ramach DDM: Administrator witryny, Administrator domeny, Operator i Gość. W rezultacie użytkownicy mogą uzyskać dostęp tylko do funkcji RedNet Control niezbędnych do ich pracy.

Dla  przykładu; użytkownicy, którzy nagrywają dźwięk z istniejącej subskrypcji, nie będą mogli dokonywać zmian na poziomie administratora, takich jak zmiany częstotliwości próbkowania, ani tworzyć nowych subskrypcji audio.

interfejs dante

Nowością w Focusrite RedNet Control 2.4 jest także kontrola AES3 Kill Switch dla RedNet D16 i RedNet D16R.

Obecnie RedNet D16R zawsze wysyła informacje (serię zer) na wyjścia AES3, co uniemożliwia urządzeniom dalszym, takim jak wzmacniacze, rozróżnienie między stanem „wyciszenia” a „usterką”. Dzięki nowej funkcji Kill Switch użytkownicy mogą ustawiać pary kanałów, aby automatycznie odcinać transmisję AES3 z D16R w określonych warunkach, co oznacza, że dalsze urządzenia mogą zidentyfikować awarię.

kontrola sieci dante

Kompatybilność AES67 dla interfejsów RedNet X2P i RedNet AM2 Ultimo X.

RedNet AM2 i RedNet X2P dołączają do urządzeń RedNet i Red zgodnych z AES67. Umożliwia to współdziałanie między Dante i różnymi standardami sieci audio, w tym RAVENNA. Aktualizacja zapewnia również zgodność z AES70 – otwarty standard kontroli i monitorowania dla urządzeń audio-over-IP.

RedNet Control 2.4 może teraz działać jako aplikacja w tle, więc kontrola MIDI działa nawet gdy okno oprogramowania jest zamknięte.

RedNet Control 2.4 jest już dostępny do pobrania za darmo na komputery Mac i PC TUTAJ.

 

 

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors