Audiotech logo

Poznajcie AFX Station – limitowaną edycję Bass Station II!

Z dumą ogłaszamy premierę limitowanej edycji syntezatora Novation Bass Station II, opracowaną w ścisłej współpracy z Aphex Twinem!

Zaprojektowany we współpracy z legendą muzyki elektronicznej, Richardem D James aka Aphex Twin, AFX Station jest nową, limitowaną edycją Novation Bass Station II. AFX Station posiada te same funkcje, które uczyniły ze zwykłego monosyntha wymarzone narzędzie sound designera i otworzyły jego potencjał . Każdy klawisz może stać się zupełnie nowym brzmieniem, co czyni AFX Station i Bass Station II analogową maszyną perkusyjną lub zabójczym modułem do basów, leadów i efektów. Fioletowe akcenty, słynny symbol “A” i specjalne pudełko zaprojektowane przez Weirdcore, projektanta z którym Aphex Twin regularnie współpracował na przestrzeni lat, sprawiają, że AFX Station jest instrumentem o kolekcjonerskiej wartości.

 

Poza wszystkimi funkcjami standardowego Bass Station II — potężnego, analogowego syntezatora z filtrami o zmiennych trybach, modulacją, efektami, sekwenserem krokowym i nie tylko – AFX Station posiada również: 

Nowy, zatwierdzony przez Aphexa wygląd
Odważny, nowy design z fioletowymi akcentami i słynnym symbolem “A” czyni ten świetny syntezator instrumentem kolekcjonerskim. Nowe oznaczenia na górnym panelu czynią korzystanie z funkcji AFX Mode łatwiejszym.

Wyjątkowe opakowanie
Zaprojektowane przez Weirdcore, projektanta i wieloletniego kolaboratora Aphex Twin’a , pudełko jest od wewnątrz i zewnątrz pokryte wyjątkowymi grafikami z matowym finiszem i wysokiej jakości błyszczącymi akcentami. 

Zupełnie nowe patche
128 nowych brzmień i 7 nowych “nakładek” dla AFX Mode (zestawów różnych ustawień modulacji dla poszczególnych klawiszy, które możemy nakładać na brzmienia) autorstwa Noyze Lab, Perplex On, Richard Devine, r beny i Lightbath. 

Edytor nakładek w Novation Components
Nowy edytor w Novation Components pozwala na pełną kontrolę nad nakładkami. 

 

Główne cechy firmware’u v4.14 , pre-instalowanego na AFX Station:

Obwiednie o stałej długości i ilości powtórzeń
Obwiednie możemy przestawić na stałą długość, decay zostaje pominięty, a suwak decay steruje czasem trwania podtrzymania. Określona liczba powtórnych odtworzeń obwiedni to większa precyzja przy tworzeniu brzmień perkusyjnych. 

Większe możliwości kontroli nad suboscylatorem
Suboscylator śledzi pitch oscylatora 1 i może zostać odstrojony z wykorzystaniem parametrów coarse i fine do dowolnego interwału, dla delikatnego lub dramatycznego efektu. 

Oscillator Glide Diverge
Oscillator Glide Diverge pozwala na spowolnienie glide’u oscylatora drugiego względem pierwszego o wybraną wartość, tworząc ciekawy efekt, dodający ciężaru i charakteru liniom basowym, padom i leadom.

Edycja strojenia
Częstotliwość wyzwalana przez każdy klawisz może być zmieniana.

Tryb parafoniczny
Pitch obu oscylatorów może być kontrolowany oddzielnie. W ten sposób Bass Station II może grać dwa dźwięki jednocześnie, a z pomocą modów Ring i Filter możesz uzyskać bardzo ciekawe efekty.

 

Przewidywana dostępność w listopadzie 2020r.
Cena: 1990 zł

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors