Audiotech logo

Nowości z NAMM 2023

Po tegorocznych targach NAMM do naszej oferty dołączą trzy bardzo ciekawe kąski z dystrybuowanych przez nas marek - dwa nowe studyjne procesory - jeden od Empirical Labs i drugi zaprezentowany wcześniej kompresor WesAudio - oraz nowy mikrofon od Sontronics!

Empirical Labs PUMP to jednokanałowy kompresor dedykowany do formatu serii 500, który dzieli DNA z innymi urządzeniami, a nawet oprogramowaniem Empirical Labs, czyli Distressor, Arousor i Mike-E. Przy różnych wartościach ratio otrzymujemy inną krzywą działania, co jest cechą zaczerpniętą z Distressora. Kompletnie nowy parametr AtMod z wtyczki Arouser daje użytkownikom możliwość spowolnienia początkowego nachylenia obwiedni ataku, aby dodać trochę więcej transjentów z powrotem do ścieżki. Niezależnie od tego, czy chodzi o uzyskanie nieco więcej uderzenia na ścieżce werbla, czy też na basie, AtMod przepuści transjenty bez utraty pożądanej ilości kompresji. Opcją zaczerpniętą z Mike-E jest dodatkowy stopień saturacji umieszczony na końcu sygnału.

Więcej o Empirical Labs PUMP możesz dowiedzieć się klikając obok.

Drugie urządzenie to WesAudio NG76, o którym informowaliśmy w zeszłym tygodniu, ale przypomnimy o nim w skrócie. NG76 to typowy kompresor FET w stylu 76 z dwoma obwodami odpowiedzialnymi za brzmienie, które producent nazwał Modern i Vintage. Jednak najważniejszym elementem w przypadku tego urządzenia jest możliwość pełnego cyfrowego sterowania z poziomu wtyczki w programie DAW. Dzięki temu jesteśmy w stanie przywołać ustawienia lub automatyzować parametry w używanej w tej chwili sesji – zarówno z poziomu komputera, jak i używając fizycznych pokręteł na urządzeniu.

Więcej o WesAudio NG76 możesz dowiedzieć się klikając obok.

Sontronics Saturn 2 front

Zaprojektowany, opracowany i zbudowany w Wielkiej Brytanii, Sontronics SATURN 2 został całkowicie przeprojektowany od wewnątrz i teraz może pochwalić się dziewięcioma charakterystykami kierunkowymi, elektroniką brytyjskiej produkcji ,komponentami najwyższej jakości i precyzyjnie zaprojektowanymi częściami, a wszystko to łączy się, aby zapewnić niesamowicie dokładne nagrania i super nieskazitelne brzmienie.

Za pomocą nowego, cyfrowego kontrolera można wybrać jedną z pięciu charakterystyk przedstawionych na froncie mikrofonu – omni, subkardioidalny, kardioidalny, hiperkardioidalny i ósemkową – plus cztery pozycje pomiędzy. Mikrofon posiada również dwustopniowy filtr i przełączniki padów.

Dzięki wysokiej czułości, niewiarygodnie niskiemu szumowi własnemu i charakterystycznemu dla Sontronics gładkiemu spadkowi w zakresie wysokich tonów, SATURN 2 będzie twoim głównym rozwiązaniem, niezależnie od tego, czy nagrywasz wokal, fortepian, kwartet smyczkowy czy solowe instrumenty dęte, dając ci gotowe do zmiksowania rezultaty i oszałamiające brzmienie.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors