Audiotech logo

Novation Summit – brytyjski flagowiec w akcji

Summit to, z angielskiego, szczyt, wierzchołek, ale także maksimum, apogeum. Brytyjska manufaktura deklaruje, że jest to najlepiej brzmiący syntezator jaki wyprodukowali.

Pragmatyczny na poziomie swojego designu, Novation Summit łączy najlepsze z dwóch światów.

Analogowe filtry, VCA i sekcje przesteru są zestawione z cyfrowymi oscylatorami Oxford, które generują tradycyjne przebiegi, przebiegi FM i selekcję wielu przebiegów wavetable (w pełni edytowalnych w dołączonym sofcie).

Urządzenie generuje 16 głosów (3 oscylatory na głos, możliwość odpalenia FM na każdy oscylator), sygnał przechodzi przez podwójne filtry w różnych konfiguracjach, możemy go analogowo przesterować (albo delikatnie nasycić i tylko dodać odrobinę harmonicznych – przed, lub po filtrze oraz w trybie post VCA).

Novation Summit z prawej
Novation Summit z tyłu

Synth pracuje w trybie bi-timbral – można łączyć dwa patche w różnych konfiguracjach (layer, split, dual). Z poziomu panelu mamy dostęp do podstawowych, użytecznych performatywnie efektów, ale nurkując w menu możemy zagłębić się chociażby w microtuning i szeroki wachlarz dodatkowych ustawień.

Syntezator z aktualnym firmware (obecnie 2.2) został rozbudowany o nowe możliwości modulacji, rozwiązania bazujące na prawdopodobieństwie i nowe tryby efektów. W praktyce może też być naszym master keyboard, bo wszystkie potencjometry wysyłają i odbierają midi CC.

Popatrzcie na 9 minutowy performance od Dirka Rohde z północnych Niemiec (xu.sounddesign) – to Summit w najczystszej formie – żadnego post processingu, czyste nagranie z wyjścia liniowego.

Więcej informacji znajdziesz poniżej, na karcie produktu Novation Summit.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors