Audiotech logo

Novation prezentuje Launchpada Pro [MK3]

seria Novation launchpad

Prezentujemy nowego Launchpada Pro

Nowy Launchpad Pro [MK3] jest najpotężniejszym w historii Novation kontrolerem do produkcji muzycznej dla Ableton Live. Próżno szukać podobnego instrumentu, który lepiej dopasuje się do Twojego setupu, niezależnie od tego, czy otaczasz się analogowymi syntezatorami czy też cała magia ma miejsce in-the-box. Wszystko to dzięki całkowicie nowym funkcjom i jeszcze lepszemu zastosowaniu ikonicznych 64 padów.
Launchpad Pro wynosi produkcję muzyczną na nowy poziom dzięki nowemu, niezależnemu sekwenserowi, funkcji Print To Clip i ośmiu trybom Custom. Zasilany przez USB, smukły i kompaktowy, Launchpad Pro dotrze tam, gdzie nawet twój laptop nie ma wstępu.
Launchpad Pro [MK3] to dużo więcej niż tylko aktualizacja i tak już robiącego wrażenie kontrolera. Projektując jego najnowszą postać projektanci Novation dokładnie przyjrzeli się prośbom i sugestiom użytkowników poprzedniego Launchpada Pro. Wprowadzono wiele nowych funkcji i usprawnień, aby uczynić MK3 zasadniczym rozszerzeniem dla dotychczasowych, jak też kompletnie nowych użytkowników.

Stworzony by produkować

Launchpad Pro [MK3] to nie tylko najlepszy kontroler Novation dla Ableton Live, to centrum dowodzenia w Twoim setupie w studio i na scenie. Podczas gdy funkcje takie jak tap tempo, transport, Capture MIDI i Print To Clip wspierają użytkowników Live’a, nowe tryby Custom i wbudowany sekwenser czynią Launchpada idealnym kompanem Twojego hardware’u. Dzięki narzędziu Easy Start Tool nowi posiadacze zainstalują wszystkie niezbędne składniki w przeciągu kilku minut i śmiało wkroczą w świat nieskrępowanej kreatywności.

Głębsza integracja z Live: Więcej grania, mniej klikania

Launchpad Pro [MK3] jest jednym z najbardziej zaawansowanych kontrolerów dla Ableton Live. Sterowanie transportem pozwoli Ci odtwarzać i nagrywać bezpośrednio, z natychmiastowym uzbrojeniem śladu, który wybierzesz. Przejmij kontrolę nad tempem projektu i ustal długość nagrywanego clipu, wszystko to bez dotykania myszki. Capture MIDI śledzi wszystko, co grasz, nawet kiedy nie nagrywasz, więc nigdy więcej nie zapomnisz pomysłu.

novation launchpad pro
lpp-sequencermode-overhead-LR@wyszparowan

Serce Twojego setupu

Całkowicie nowy, czterośladowy, 32-krokowy wbudowany sekwenser przeobraża sposób pracy z Launchpadem Pro. Każda ścieżka sekwensera może posiadać do 8 dźwięków na krok i sterować wtyczkowymi oraz sprzętowymi instrumentami. Micro Steps pomogą Ci tworzyć żywe, naturalnie brzmiące rytmy, a patterny mogą być łączone ze sobą i przypisywane do Scen, pomagając budować pełne utwory. Korzystając z Launchpada Pro [MK3] możesz modyfikować patterny na żywo z użyciem funkcji Probability, Mutate, Sync Rate i Play Order oraz zapisywać je bezpośrednio w clipach w Ableton Live.

Tryby Custom: stwórz idealny kontroler

Launchpad Pro [MK3] może zostać spersonalizowanym kontrolerem dla dowolnego urządzenia lub wtyczki obsługującej standard MIDI. Po prostu przeciągnij i upuść wybrane widgety w nowym, prostym w użyciu edytorze Components. Wykorzystaj pady do wysyłania poszczególnych komunikatów CC i Program Change oraz wybierz kolor dla każdego z nich, tak jak w Launchpadzie X i Launchpadzie Mini [MK3]. Przechowuj swoje ustawienia jako jeden z ośmiu trybów Custom, korzystając z nich również bez użycia komputera.

components
chordmode

Najbardziej muzyczny Launchpad do tej pory.

Czułe na siłę uderzenia i aftertouch pady w Launchpadzie Pro są jeszcze większe i czulsze niż kiedykolwiek – idealne, kiedy korzystasz z perkusji i odpalasz clipy. Tryby Note i Scale utrzymują to co grasz w tonacji, a zupełnie nowy tryb Chord jest inspirującym narzędziem do budowania harmonii. Launchpad X wie nawet kiedy korzystasz z perkusji i pokazuje kratki drum racka.

Jeden, by wszystkimi sterować.

Dostosuj Launchpada do Twojego setupu i przejmij kontrolę nad wszystkimi urządzeniami pracującymi w standardzie MIDI. Używaj trybów Custom do wysyłania komunikatów do instrumentów i wtyczek jednocześnie. Porty MIDI Input, Output i Out2/Thru z kompaktowym połączeniem 3,5mm jack pozwolą Ci grać melodie i sekwencje na syntezatorach, samplerach, maszynach perkusyjnych i systemach modularnych.

launchpad_setup
easy_start

Easy Start Tool: Zacznij tworzyć. Od razu.

Po podłączeniu nowego Launchpada zostaniesz przekierowany do narzędzia Easy Start Tool, które pomoże Ci zainstalować dołączone oprogramowanie z filmami instruktażowymi krok po kroku.

Główne cechy:

 • Najpełniejsza jak dotąd integracja z Ableton Live – Odpalaj klipy i sceny, steruj mikserem, wtyczkami i kontrolerami transportu. Kwantyzuj, duplikuj i podwajaj, wszystko bez użycia myszy.
 • 64 super-czułe pady RGB – Duże, czułe na siłę uderzenia i docisk pady RGB dają Ci idealne odwzorowanie Twojej sesji w Ableton Live w kolorze, czyniąc orientację w projekcie i ekspresyjną grę na instrumentach łatwiejszymi niż kiedykolwiek.
 • Potężny 4-ścieżkowy, 32 krokowy sekwenser. Każdy ślad może zawierać rozbudowany groove perkusyjny lub partię instrumentalną. Patterny mogą być grupowane i łączone. Parametry Probability i Mutation inspirują nowe muzyczne pomysły.
 • Tryb Chord – z łatwością poznawaj, buduj i graj złożone akordy bezpośrednio na padach; znajdź nowe harmonie w mgnieniu oka.
 • Dynamiczne tryby Note i Scales – bez trudu graj linie basowe, melodie, akordy i leady w wybranej tonacji. Launchpad Pro wie nawet kiedy korzystasz z perkusji i wyświetla drum rack na siatce.
 • MIDI In, Out & Out 2/Thru – Steruj wszystkimi urządzeniami MIDI w Twoim studio za pomocą Launchpada Pro.
 • Capture MIDI – Nigdy więcej nie trać pomysłów dzięki bezpośredniemu dostępowi do funkcji Capture MIDI w Ableton Live.
 • 8 trybów Custom mode – Wykorzystaj Novation Components aby z łatwością skonfigurować Launchpada Pro do kontroli dowolnego urządzenia MIDI.
 • Smukły, lekki i wytrzymały, zasilany przez USB-C.
 • Dostarczany z pakietem najwyższej jakości dźwięków, instrumentów i efektów, pozwala zacząć działać od razu.
 • Narzędzie Easy Start Tool przeprowadzi Cię przez konfigurację i instalacje oprogramowania z filmami krok po kroku, abyś mógł skupić się na muzyce.

Co Nowego?

Kluczowe usprawnienia względem poprzedniego Launchpada Pro:

 • Potężny, wbudowany sekwenser pozwala Launchpadowi Pro sterować dowolnym syntezatorem, samplerem lub maszyną perkusyjną pracującą w standardzie MIDI.
 • Tap Tempo, Print To Clip, kontrolery transportu i tryb Capture MIDI zapewnia pełniejszą integrację z Ableton Live
 • Osiem trybów Custom i edytor Components pomogą Ci dostosować Launchpada Pro do Twoich potrzeb.
 • Tryb Chord ułatwia tworzenie i granie wyszukanych harmonii
 • Większe, czulsze pady dla bardziej dynamicznej, ekspresyjnej gry
 • Bardziej kompaktowy, przenośny i jeszcze potężniejszy, teraz jako urządzenie standalone
 • Połączenie USB-C z zasilaczem USB do pracy standalone
Dostępność: koniec stycznia 2020
Cena: 1490 zł

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors