Audiotech logo

Novation Launchkey 88 MK3 – NAJLEPSZY kontroler do Abletona?

LK FRAME_1400

Seria kontrolerów MIDI Novation Launchkey z premierą trzeciej generacji rozrosła się o nowe modele ze współczesnymi funkcjami. Przygotowaliśmy ich demo na przykładzie najnowszego i największego zarazem wariantu, czyli Launchkey 88 MK3.

Novation to marka, która na polu instrumentów elektronicznych może się pochwalić kilkoma rewolucyjnymi produktami. Były nimi chociażby kontrolery Launchpad, które przenosły logikę widoku Session View programu Ableton Live na fizyczny kontroler. To jednak nie był jedyny powód ich sukcesu. Równie ważnym składnikiem była możliwość łatwego dostosowania funkcji Launchpada do własnych potrzeb. Niedługo po premierze Launchpady stały się globalnym fenomenem. Platformę YouTube zaczęły zalewać filmy prezentujące mash-upy i light show na nich wykonane.

Kontroler Novation Launchpad Mini Mk3 to najbardziej kompaktowy i przenośny kontroler MIDI w układzie przycisków 64 RGB. Oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć występować z użyciem programu Ableton Live. Zacznij tworzyć i wykonywać utwory w Ableton Live bez względu na to gdzie jesteś.

Novation Launchpad X to 64-padowy kontroler MIDI przeznaczony do kontrolowania Ableton Live. Zawiera wszystko, co jest potrzebne do produkcji muzyki. Wyposażono go w duże, bardzo czułe pady RGB, dynamiczne tryby Note i Scale oraz kontrolery miksowania.

Doskonały sprzęt audio Novation Launchpad Pro [MK3] to najpotężniejszy kontroler tej firmy. Wyposażono go zarówno w układ siatki do tworzenia muzyki z Ableton Live, jak i hardware Launchpad Pro. Dlatego też da Ci wszystko to, czego potrzebujesz do produkcji i wykonywania Twoich utworów.

Oczywistym ruchem dla brytyjskiego producenta było przeniesienie najważniejszych funkcji Launchpadów do kontrolerów klawiszowych. Tak narodziła się klawiatury Launchkey, z charakterystyczną siatką padów nad klawiaturą. Ich najnowsza generacja, oznaczona symbolem MK3, przyniosła ze sobą liczne nowe funkcje i tryby, które jeszcze bardziej rozszerzają ich możliwości.

Pojawiły się też nowe modele, 37 i 88-klawiszowy. W tym ostatnim znajdziemy nową, półważoną klawiaturę. W porównaniu z mniejszymi modelami jej zachowanie jest bardziej naturalne, jest miększa, jednocześnie nie zwiększa zbytnio wagi kontrolera.

Na ten moment nie przychodzi mi do głowy żaden 88 klawiszowy kontroler z takim poziomem integracji z Abletonem. Dodatkowo, od momentu premiery miało miejsce już kilka aktualizacji, wprowadzających do Launchkey MK3 zupełnie nowe funkcje. W ostatniej z nich dodano możliwość mapowania skrótów klawiszowych klawiatury QWERTY i wyzwalania ich z padów.

Klawiatury MIDI Novation Launchkey MK3 pod względem ilości funkcji bije na głowę sprzęt konkurencji. Wymienię najważniejsze:

  • Scale Mode (tryb skali) – po jego uruchomieniu wszystkie klawisze naszej klawiatury zostaną przetransponowane do wybranej skali (molowej, durowej, doryckiej, miksolidyjskiej, frygijskiej, molowej harmonicznej lub molowej i durowej pentatonicznej). To znaczy, że klawisze znajdujące się poza nią będą wyzwalać najbliższe sąsiadujące dźwięki w danej tonacji. Nie zagrasz jednej fałszywej nuty, choćbyś bardzo się starał!
  • Scale Chord Mode (tryb akordów skali) – pady wyzwalają premapowane akordy (triady, septymowe, nonowe i 6/9).
  • Arpegiator z trybem Mutate i Deviate – rozbudowany, pokładowy arp, który dzięki dodatkowym trybom może tworzyć patterny z losowymi melodiami i rytmami!

Kontrolery Novation Launchkey MK3

Przejmij kontrolę nad każdym setupem z Launchkey 25 MK3, klawiszowym kontrolerem MIDI od Novation. Twórz i graj z Ableton Live i podłączaj zewnętrzny sprzęt MIDI. Tryby Scale mode i Chord mode rozszerzą twój muzyczny leksykon, a czułe na siłę nacisku pady i klawiatura zapewniają ekspresywną kontrolę.

Przejmij kontrolę nad każdym setupem z Launchkey 37 MK3, klawiszowym kontrolerem MIDI od Novation. Twórz i graj z Ableton Live i podłączaj zewnętrzny sprzęt MIDI. Tryby Scale mode i Chord mode rozszerzą twój muzyczny leksykon, a czułe na siłę nacisku pady i klawiatura zapewniają ekspresywną kontrolę.

Przejmij kontrolę nad każdym setupem z Launchkey 49 MK3, klawiszowym kontrolerem MIDI od Novation. Twórz i graj z Ableton Live i podłączaj zewnętrzny sprzęt MIDI. Tryby Scale mode i Chord mode rozszerzą twój muzyczny leksykon a czułe na siłę nacisku pady i klawiatura zapewniają ekspresywną kontrolę.

Przejmij kontrolę nad każdym setupem z Launchkey 61 MK3, klawiszowym kontrolerem MIDI od Novation. Twórz i graj z Ableton Live i podłączaj zewnętrzny sprzęt MIDI. Tryby Scale mode i Chord mode rozszerzą twój muzyczny leksykon, a czułe na siłę nacisku pady i klawiatura zapewniają ekspresywną kontrolę.

Novation Launchkey 88 Mk3 to kontroler MIDI, który posiada półważoną klawiaturę premium i ścisłą integrację z programami DAW, dzięki czemu tworzenie utworów jest niezwykle proste i przyjemne. Poszerz swój muzyczny słownik z inspirującymi narzędziami i twórz muzykę bez ograniczeń.

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors