Audiotech logo

Logic Pro X 10.5 & Launchpad. Nowe funkcje!

Launchpad_Logic_Socials_FB

W najnowszej wersji Logic Pro X oznaczonej 10.5 pojawiła się funkcja Live Loops, która wnosi opartą na siatce komórek metodę odtwarzania pętli i grania na żywo do tego popularnego programu DAW. Launchpad, ze swoją siatką 8×8 kolorowych i czułych na siłę uderzenia padów jest idealnym kontrolerem trybu Live Loops i będzie świetnym narzędziem w rękach każdego użytkownika Logic Pro X.

Instalacja jest automatyczna: wystarczy, że podłączysz kompatybilnego Launchpada (pełna lista na końcu artykułu) i pojawi się okno konfiguracji kontrolera w Logic Pro X z pytaniem o zatwierdzenie połączenia, Launchpada należy obrócić o 90 stopni aby dopasować go do układu Live Loops. Możesz podłączyć wiele Launchpadów i korzystać z nich jednocześnie.
Komórki Live Loops mogą zawierać pojedyńcze sample, pętle, patterny MIDI i automatykę i można je przeciągnąć i upuścić lub nagrać do widoku śladów, aby błyskawicznie zbudować aranżację.

Oto lista kompatybilnych Launchpadów. W momencie publikacji tej informacji Launchpad Pro MK3 nie obsługuje trybu Live Loops.

Launchpad Original
Launchpad S
Launchpad MK2/RGB
Launchpad Mini MK1
Launchpad Mini MK2
Launchpad Mini [MK3]
Launchpad Pro MK1
Launchpad X

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors