Audiotech logo

Launchpad i iOS? Studio, które mieści się w plecaku

Novation Launchpad MK3 to nie tylko zwykły kontroler MIDI, co udowodniono już wielokrotnie. Obsługa Photoshopa, Abletona oraz możliwość mapowania dowolnych kombinacji klawiszowych pokazują, jak ogromne możliwości kryją się w tym podręcznym urządzeniu.

Launchpad MK3 jest dostępny w trzech wersjach: MINI, X oraz PRO, każda wyposażona w 64 pady sterujące. Który model będzie idealny dla Ciebie? 

Połączenie Launchpada z systemem iOS tworzy wnet kieszonkowe studio. W moim zestawieniu znalazł się iPhone 15 od Apple oraz Novation Launchpad Mini. Ku mojemu zaskoczeniu Launchpad nie wymagał zewnętrznego zasilania i zaraz po podłączeniu do telefonu pady były gotowe do działania. W przypadku starszych modeli z złączem lightning potrzebna jest dodatkowa przejściówka, aby podłączyć powerbank w celu uzyskania zasilania.

Novation Launchpad Pro Mk3

W App Store znajdziemy wiele aplikacji kompatybilnych z Launchpadem na zasadzie plug & play. Przykładem jest darmowa aplikacja Launchpad od Novation, która oferuje już wbudowane sample do różnych gatunków muzycznych. Dla bardziej wymagających użytkowników idealnym rozwiązaniem będzie Koala Sampler, który oferuje bardziej zaawansowane funkcje. Jeśli natomiast szukamy pełnoprawnego kombajnu kompatybilnego z Novation Launchpad, warto sięgnąć po Cubasis. Wersja LE jest darmowa, ale dostępna jest również bardziej rozbudowana, płatna wersja.

Chociaż początkowo chciałem sprawdzić tylko podstawowe funkcje tego połączenia, muszę przyznać, że zabawa takim setupem wciągnęła mnie na długo. Tworzenie melodii czy akordów było niezwykle przyjemne. Mimo minimalistycznego setupu można śmiało stworzyć pełny utwór. Cóż więcej można dodać? Sądzę, że warto przekonać się na własnej skórze!

 

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors