Audiotech logo

KRK SYSTEMS WYPUSZCZA APLIKACJĘ KRK AUDIO TOOLS!

Aplikacja zapewnia szeroką gamę przydatnych narzędzi do dowolnej konfiguracji studyjnej oraz pomoc w dostosowaniu nowych monitorów odsłuchowych z serii ROKIT G4 do środowiska, w którym się znajdują.

KRK Systems przedstawia rewolucyjną aplikację KRK Audio Tools na iOS i Androida! Jest to darmowe, profesjonalne narzędzie, na które składa się pięć użytecznych komponentów. Appka sprawdzi się w przypadku jakiegokolwiek systemu odsłuchowego, a także zapewnia jedno potężne narzędzie (EQ Recommendation), które pomoże dostosować nowe monitory odsłuchowe z serii ROKIT G4 do środowiska akustycznego, w którym się znajdą.

Zestaw potrzebnych narzędzi w telefonie

Audio Tools udostępnia analizator widma pracujący w czasie rzeczywistym (Spectrum RTA), miernik poziomu (Level Meter), miernik opóźnień (Delay), analizator fazowości (Polarity) oraz narzędzie asystujące poprawnemu ustawieniu monitorów odsłuchowych (Monitor Align Tool). Wewnątrz aplikacji znajdziemy także generator brzmień, który pozwala wypuścić sinus, ciągły przebieg sinusoidalny, biały szum i szum różowy – wszystko to pozwala na przeprowadzenie odpowiedniego procesu analizy.

„Chcieliśmy stworzyć coś, co stanie się kolejną zaletą nowej serii monitorów odsłuchowych z serii ROKIT G4 i co pozwoli użytkownikom osiągać jeszcze lepsze miksy” – mówi Rich Renken, Product Manager, Pro Audio Division, Gibson Brands. „Jeśli chodzi o profesjonalny odsłuch, monitory G4 są zupełnie inne i reprezentują poważną aktualizację brzmienia w porównaniu z poprzednią linią G3. Narzędzie rekomendacji EQ ma sugerować bardziej płaski stan odsłuchu i pomóc użytkownikowi uzyskać lepszy punkt wyjściowy. Ostatecznie wszystko sprowadza się do preferencji użytkownika i jego ucha, ale z pewnością świetnie jest mieć tę funkcję razem z innymi w aplikacji!” – dodaje.

Aplikacja uniwersalna

Pięć narzędzi wewnątrz Audio Tools współpracuje z jakimikolwiek monitorami odsłuchowymi. Obejmuje to miernik poziomu, który pomaga w kalibracji poziomu monitora, aby zapewnić, że wszystkie monitory reprezentują ten sam poziom dB, a także funkcję analizy opóźnienia, która pomaga obliczyć czas z każdego monitora do uszu użytkownika. Ponadto funkcja polaryzacji w aplikacji służy do sprawdzania poprawności okablowania monitorów, minimalizowania strat basu i nieprawidłowej reprodukcji obrazu stereo – co jest słyszalne, gdy monitory nie są zgodne fazowo. Do tego Spectrum RTA i Sound Generator doskonale nadają się do wyszukiwania niuansów w dowolnym środowisku. Dołączona jest również bezprecedensowa funkcja Monitor Alignment, która służy do odpowiedniego wypozycjonowania odsłuchów.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani mogąc zaoferować tę aplikację społeczności muzycznej. Nasz zespół włożył wiele energii i badań w rozwój aplikacji, która w połączeniu z monitorami G4 oferuje coś, co nigdy wcześniej nie pojawiło się na rynku – w dowolnej cenie – mówi Jimmy Landry, globalny dyrektor ds. Marketingu – Pro Audio Division, Gibson Brands. „Opinie, które otrzymaliśmy na temat nowego, bardziej profesjonalnego brzmienia ROKIT G4, są zdecydowanie pozytywne. Wraz z wydaniem aplikacji KRK Audio Tools, nie możemy się doczekać, aby usłyszeć, co ludzie tworzą na ROKITach G4!”

Aplikację możecie pobrać na platformę >>> iOS <<< jak i >>> Android <<<

Producent przygotował także filmy instruktażowe i opisujące funkcje aplikacji. Zobaczcie koniecznie poniższe video!

Najświeższe aktualności:

Bądź na bieżąco ze światem dźwięku.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami, promocjami i najciekawszymi materiałami edukacyjnymi – zapisz się do naszego newslettera. Co miesiąc otrzymasz naszą selekcję recenzji, tutorialów i newsów ze świata audio!

Znajdź w audiotechpro.pl

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Pokaż wszystkie wyniki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors